eReport.sk
Robert Fico (uprostred) počas tlačovky Smeru.
Robert Fico (uprostred) počas tlačovky Smeru. Foto: yt/smer-sd

VIDEO Policajný šéf pod paľbou Smeru: Pre zachovanie svojej pozície je schopný akýchkoľvek špinavostí!

Opozičná strana Smer-SD na dnešnej tlačovej besede upozornila na rozdielny prístup k opozičným politikom a k ľuďom podporujúcich vládu, pričom ako príklady strana uviedla niektoré nedávne priestupky a obvinenia. Zatiaľ, čo si polícia predvolala najmladšieho podpredsedu Smeru Erika Kaliňáka za to, že mal počas decembrového autoprotestu v aute vlajku, podľa Smeru absolútne nerieši útočníka, ktorý rozbil auto, na ktorom sa šéf Smeru Robert Fico vozí a ktorý sa mal podľa Ficových slov taktiež vyhrážať členom sociálnych demokratov.

Fico bol v roku 2021 trikrát obvinený, z toho dvakrát kvôli tomu, že komentoval vyjadrenia poslanca Mazureka a tretíkrát za prečin podnecovania v súvislosti s autoprotestom. „Je zarážajúce, že nielenže som bol nezákonne obvinený, ale že proti nám sú často používané aj iné formy postupov, o odpočúvaní a nahrávaní v poľovníckej chate toho bolo povedaného dosť. Za týmto všetkým stojí predovšetkým minister vnútra a ním vybraní žoldnieri typu pána Hamrana. A keďže vidia, že akosi im to nefunguje, že rozhodnutia, ktoré smerujú proti nám sa takisto rušia, uvažujú, čo ďalej, aké iné formy útokov proti nám by prichádzali do úvahy,“ uviedol R. Fico.

Fica obvinili z podnecovania, obvinenie bolo zrušené

Pred začiatkom decembrového autoprotestu Fica polícia predviedla na policajnú stanicu a začala voči nemu trestné stíhanie za podnecovanie. Toto stíhanie bolo včera zrušené príslušným prokurátorom ako neodôvodnené. „Rozhodnutie, ktoré sme včera dostali od prokurátora Krajskej prokuratúry potvrdzuje, že postup polície na pokyn Hamrana a Mikulca bol v rozpore s Ústavou Slovenskej republiky, v rozpore so zákonom, v rozpore so všetkým. Nie je možné vytiahnuť poslanca národnej rady ako zločinca, predviesť ho na policajnú stanicu, aby mu zabránili byť súčasťou nejakého protestu. Nie je možné len tak obviniť politika za to, že chce vyjadriť názor na túto vládnu koalíciu. To sú také prešľapy, ktoré sa nemôžu v demokratickom právnom štáte vyskytovať,“ povedal R. Fico.

Počas výsluchu na polícii na Ficove auto zaútočil prívrženec vládnych strán. „Všetci, ktorí majú niečo spoločné so stranou Smer – SD musia byť trestne stíhaní a ten, kto akýmkoľvek spôsobom útočí na Smer – SD je hrdina a treba ho nechať na pokoji,“ píše sa ďalej v tlačovej správe strany Smer-SD.

Mladého Kaliňáka chcú riešiť za vlajku v aute

Kvôli tomuto autoprotestu bol najnovšie predvolaný aj Erik Kaliňák, ktorému počas sprievodu trčala slovenská vlajka zo strechy auta, v čom polícia vidí priestupok. Smer-SD pri tejto príležitosti vyjadril dôrazný protest proti tomu, že je tu podľa ich slov poverený šéf polície, ktorý obhajuje tieto protiústavnosti a vďaka tomu je najlepším kandidátom na policajného prezidenta, keďže je schopný akýchkoľvek „špinavostí“.

Podajú trestné oznámenie na Hamrana

Bývalý minister vnútra a člen predsedníctva strany Robert Kaliňák potvrdil, že strana dlhodobo upozorňuje na protiústavnosť krokov súčasnej vlády: „Ja neviem, akého človeka chce minister vnútra Mikulec menovať za prezidenta policajného zboru, keď je evidentné, že porušujú ústavné práva a navyše to ešte aj obhajuje spôsobom, ktorý presne vyvracia prokuratúra. Prokuratúra jasne konštatovala, nie je možné obmedziť poslanca národnej rady na slobode tým spôsobom, ako to Hamran urobil. Hamran to nariadil, Hamran okolo behal, sú svedkovia, ktorí hovoria o jeho prítomnosti na jednotlivých oddeleniach policajného zboru, kde tieto veci nariaďoval, aby sa udiali a tam bude aj smerovať trestné oznámenie za zneužívanie právomocí verejného činiteľa,“ vyjadril sa R. Kaliňák.

Zdroj: youtube.com/smer-sd

Reagoval minister Roman Mikulec

“Určite nebudem prehodnocovať vymenovanie policajného prezidenta len na základe vyjadrení poslanca Fica. Obzvlášť, keď spoločne s Kaliňákom ukázali, akú šťastnú ruku mali pri vlastných nomináciách na riadiace funkcie v Policajnom zbore, čo je zrejmé z aktuálnych vyšetrovaných prípadov,” reagoval pre TASR Mikulec.

Dodal, že vyšetrovateľ je procesne samostatný, viazaný ústavou a zákonmi, pričom je preňho v zmysle trestného poriadku právny názor prokurátora smerodajný. “Aj ten však rozhodnutím súdu môže byť vyhodnotený ako nesprávny,” poznamenal.

Zároveň kritizoval opozíciu za zneužívanie pandémie a podotkol, že nikde inde “opozičný poslanec nenavádza na porušovanie pandemických opatrení”.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Policajný šéf pod paľbou Smeru: Pre zachovanie svojej pozície je schopný akýchkoľvek špinavostí!

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti