eReport.sk
Kajúcnik si vymýšľa?
Dočasne poverený minister vnútra Roman Mikulec. Zdroj :tasr

Šutaj Eštok: Mikulec? Hrá hru „ja nič, ja muzikant“ a je to falošné ako aj celé OĽANO!

Nekalé praktiky? Minister vnútra Roman Mikulec sa bráni obvineniam z korupcie, z prekračovania právomocí a z disponovania dokumentami a informáciami, na ktoré nemá bezpečnostnú previerku. Argumentuje tým, že minister v niektorých prípadoch nemusí mať bezpečnostnú previerku, no zabudol pri tom, že neoprávnene mal pracovať s dokumentami, ktoré neboli zo Slovenska. A práve preto existuje podozrenie, že konal v rozpore so svojimi právomocami.

Nekalé praktiky?

Mikulcova obhajoba je navyše fádna aj podľa opozičných politikov. Tí sa Mikulca pravidelne pokúšali odvolať v parlamente pre rôzne kauzy, no vždy bez úspechu. Matovičov minister sa tak počas tohto volebného obdobia stal najodvolávanejším ministrom. Navyše, cez víkend v diskusnej relácii Na telo podľa všetkého nepresvedčil ani veľkú časť voličov.

Foto: fb/matussutajestok

„Minister Mikulec dnes v Markíze na stovky svojich zlyhaní predviedol jedinú taktiku: ja nič, ja muzikant. Len aj tá jeho muzika je falošná ako celé OĽaNO,“ okomentoval situáciu okolo ministra vnútra na sociálnej sieti generálny manažér strany Hlas-SD Matúš Šutaj Eštok.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. V Bratislave búral opitý šofér. Viezol svoju 9-ročnú dcéru
  2. Romanovi Mikulcovi opäť prihára
  3. Uprostred dočasne poverený minister vnútra SR Roman Mikulec, vpravo Policajného zboru SR Štefan Hamran.
  4. Rozviazané ruky?

„Zdražovanie, kríza a chaos“

Problémom týchto mesiacov je to, že vláda spolu s prezidentkou SR Zuzanou Čaputovou vytvorila na Slovensku situáciu, v ktorej je opozícia vo vzťahu k ministrom prakticky bezradná. Jedinou osobou, ktorá môže rozhodnúť o Mikulcovom odvolaní, je samotná Čaputová. Tá s krokom podľa svojich vlastných slov síce koketuje, no nič sa aj tak nedeje. A ako už vieme, v parlamente sú členovia vlády so svojim statusom dočasnosti neodvolateľní.

Foto: fb/matussutajestok

„Jediným výsledkom Hegerovo-Matovičovej vlády je zdražovanie, kríza a chaos! Musíme to zmeniť,“ vyjadril sa Šutaj Eštok k vláde, ktorej vládnutie pravdepodobne navždy ukončia septembrové predčasné parlamentné voľby.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Šutaj Eštok: Mikulec? Hrá hru „ja nič, ja muzikant“ a je to falošné ako aj celé OĽANO!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre