eReport.sk

Nikdy netreba strácať nádej. Matúško sa trápi s nádorom. Čo mu pomáha?


Čo môže byť horšie ako vidieť trpieť vlastné dieťa. Svoje by o tom vedeli porozprávať aj rodičia 12-ročného Matúška. Jeden deň spokojná veľká rodina, no na druhý je všetko inak. Chlapcovi rodičia sa dozvedeli hrozivú diagnózu. Matúško má v hlave tumor. Do života rodiny sa tak vkradol nesmierny smútok a beznádej. Po čase ale nádej, predsa len svitla…

„Začiatkom tohto roku začali u syna zmeny najmä v jeho obratnosti. Často zakopával, strácal rovnováhu, spadol z bicykla, mal problémy s jemnou motorikou, najmä pri jedení a písaní,” vracia sa do spomienok Matúškova mama – Petra Trnečková (41). Dôvod tejto náhlej zmeny sa podarilo rýchlo zdiagnostikovať. V časti mozgu nad predĺženou miechou sa mu vytvoril tumor. Konkrétne vo Varolovom moste sa mu vytvoril glióm – tumorózna lézia v mozgovom koreni. “Zistenie, že náš syn má takto závažný zdravotný problém, bolo pre nás šokujúce. Samozrejme okamžite išlo všetko stranou a snažili sme sa o možné, aj nemožné,” pokračuje v rozprávaní pani Trnečková.

Pomohli odborníci či alternatívne riešenia?

Rodina sa zmobilizovala a začali hľadať pre svojho syna to najlepšie. Obrátili sa na odborníkov, ale neobišli ani alternatívne riešenia. “Našťastie nám známy odporučil kontakt, ktorý nám sprostredkoval zrejme to najlepšie ako v medicíne, tak aj v podpore liečby. Syn sa stal pacientom Roosveltovej nemocnice v Banskej Bystrici, zároveň začal ihneď používať biologicky aktívne ultrafiltráty z týmusu na imunitný reštart, aj ďalšie preparáty na tej istej báze na spomalenie bujnenia tumoru, podporu imunity, aj na regeneráciu orgánov,” vyrátava mama. Matúškove telo bolo vystavené ťažkej záťaži pri početných ožarovaniach a pri chemoterapiách.

Rodina sa zmobilizovala a začali hľadať pre svojho syna to najlepšie

Do života rodiny prišla malá nádej a radosť už po niekoľkých týždňoch, ešte pred komplexným vyšetrením, ktoré robili synovi asi po dvoch mesiacoch od diagnostiky. “Syn opäť plynulejšie rozprával, začal znova chodiť, strácali sa problémy s rovnováhou. Boli sme nesmierne šťastní, keď sa aj z vyšetrení potvrdil dôvod tohto zlepšenia – 50 x 30 x 32 mm tumor sa zmenšil o 7 milimetrov,” rozpráva mama a nádej jej vracia úsmev na tvár. Lekári ich od začiatku pripravovali na najhoršie. Rodina ale zabojovala a dočkali sa pozitívneho zvratu.

Podľa mamy sa Matúškov stav stále zlepšuje. “Stále je viac pohyblivý, veselý, nedávno si so mnou zahral stolný tenis. Veľmi si želal pobicyklovať sa. Spočiatku sme mali obavu, aby si neprivodil úraz, no napokon sme uverili zlepšeniu jeho stavu a rovnováhy a zvládol aj bicykel,” teší sa utrápená žena.

Čo to Matúškovi vlastne pomohlo? “Do kombinácie modernej medicíny a používania biologických preparátov sme sa rozhodlí ísť, lebo už pri prvom rozhovore s pánom Milanom Čižmárom, zástupcom vedeckého tímu zaoberajúceho sa molekulárnou biológiou, sme sa dozvedeli o konkrétnych prípadoch zlepšenia u mnohých iných pacientov a pri iných ochoreniach. Spomínal nám skvelé výsledky aj v prípade podpory liečby kardiovaskulárnych ochorení, ochoreniach zažívacieho traktu, pri autoimunitných ochoreniach, aj momentálne pre nás najdôležitejších onkologických ochoreniach. A tak sme sa s nádejou pustili do liečby,” spomína pani Trnečková. Matúškovi držíme palce aj my v redakcii.

Foto: archív PT

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Nikdy netreba strácať nádej. Matúško sa trápi s nádorom. Čo mu pomáha?