eReport.sk
Ničiteľka?
Predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová. Zdroj: tasr

VIDEO Ničiteľka? Hlas: MIRRI by malo Remišovej zosobniť škody, ktoré štátu spôsobila!

Ničiteľka? Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie zbytočne platí za prázdny priestor viac ako 6000 eur mesačne. Upozornil na to dnes zakladajúci člen strany HLAS Martin Dorčák. Ide o priestor na prízemí bývalého sídla ministerstva o rozlohe 363 metrov štvrcových, ku ktorému zabudla bývalá ministerka Veronika Remišová vypovedať nájomnú zmluvu.

Ničiteľka?

„Pôvodne tu mal byť showroom informatizácie – akési vzdelávacie stredisko, kde by sa žiaci z celého Slovenska, ale aj seniori a iní návštevníci chodili oboznamovať s elektronickými službami štátu podľa vzoru z Estónska. Tento projekt však V. Remišová zrušila a priestor využívala ako sklad,“ vysvetlil Dorčák. Dodal, že nájomná zmluva by skončila v apríli tohto roka, ak by 6 mesiacov pred jej ukončením, čiže do konca októbra 2022, poslalo Remišovej ministerstvo prenajímateľovi oznámenie, že priestor si už ďalej nechce prenajímať. „Remišová ho však vypovedať zabudla,“ vyhlásil Dorčák. Tým sa nájomná zmluva na prázdny priestor predĺžila o minimálne 4 mesiace.

Zdroj: yt/eReport

Apel na nového ministra

M. Dorčák požiadal nového ministra Petra Balíka, aby zvolal škodovú komisiu a náklady, ktoré pre Remišovej nedbanlisvosť štát zaplatí, jej zosobnil. Rovnako žiada, aby jej boli zosobnené platby ministerstva pre advokátsku kanceláriu Polaček and partners, ktorej vyplatila 70 000 eur za prehratý súdny spor v hodnote prevyšujúcej 30 000 eur a tiež takmer 150 000 eur na výrobu mobilnej aplikácie, ktorá sa nikdy nepoužila.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Fico so škandalóznym odhalením
  2. Hamran je Matovičov blázon
  3. Orbánovi Slováci veria
  4. Naďova analýza o Migoch

Hlas: Zosobnenie škôd!

„Nevypovedanie nájomnej zmluvy je ďalším jasne dokázaným a očividným prípadom plytvania verejnými prostriedkami pani Remišovou. Len v týchto troch prípadoch spôsobila štátu škodu prevyšujúcu 240 000 eur,“ uzavrel Dorčák, ktorý už v prípade advokátov podal aj trestné oznámenie.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Ničiteľka? Hlas: MIRRI by malo Remišovej zosobniť škody, ktoré štátu spôsobila!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php