eReport.sk
Odkaz majú aj pre Leyenovú
Izraelský premiér Benjamin Netanjahu. Foto: tasr/ap

Netanjahua prepustili z nemocnice. Dnes sa bude v Izraeli hlasovať o spornej reforme súdnictva

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu v pondelok oznámil, že ho prepustili z nemocnice, kde sa zotavoval po operácii, počas ktorej mu zaviedli kardiostimulátor. Potvrdila to aj nemocnica. TASR prevzala správu z agentúr AP a AFP.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Čína opäť prisľúbila nezbrojenie Ruska
  2. Kde je pani prezidentka?
  3. Kontraproduktívne sankcie?
  4. Právo na všetko?

Netanjahua (73) operovali v noci na nedeľu len niekoľko dní po tom, ako ho pre zdravotné ťažkosti vrátane závratov nakrátko hospitalizovali. Z nemocnice ho prepustili krátko pred kľúčovým hlasovaním o spornej reforme súdnictva.

V Izraeli sa v súvislosti s plánovanou reformou už niekoľko mesiacov konajú rozsiahle protesty. Masové zhromaždenie proti justičnej reforme sa v Jeruzaleme uskutočnili aj v nedeľu.

Chce ovládnuť súdnictvo

Pred očakávaným konečným hlasovaním o klauzule, ktorou by súdna moc v Izraeli prišla o možnosť posudzovať primeranosť a odôvodnenosť vládnych rozhodnutí a prípadne ich aj anulovať, rokoval v nedeľu izraelský prezident Jicchak Herzog s lídrami politických strán o možnom kompromise.

„Demokracia“

Ak tento návrh hlasovaním prejde, stane sa prvou hlavnou súčasťou navrhovanej reformy súdnictva, ktorá sa stane zákonom.

Nespokojnosť protivládnych demonštrantov vyvolávajú aj ďalšie opatrenia, ktoré sú súčasťou justičnej reformy – ako napríklad úprava procesu vymenúvania sudcov, ktorú už poslanci prijali v prvom čítaní.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Netanjahua prepustili z nemocnice. Dnes sa bude v Izraeli hlasovať o spornej reforme súdnictva

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie