eReport.sk
Prvé rokovanie v budove Národnej rady Slovenskej republiky sa konalo v máji 1994. Stavba aj interiér sa vyznaèujú prvkami tzv. socialistického realizmu a mnohí ju považujú práve za symbol komunistického režimu. Pre zahranièných turistov je však budova slovenského parlamentu unikát, aký bežne v európskych mestách nevidie. Na snímke rokovacia sála. Bratislava, 26. decembra 2022. FOTO TASR - Martina Kriková *** Local Caption *** profil rokovacia sála interiér Národná rada SR budova slovenský parlament

V Národnej rade SR bude pôsobiť najviac žien z Progresívneho Slovenska

V Národnej rade (NR) SR by mohlo pôsobiť 33 žien, čo tvorí 22 percent zo zvolených poslancov. Najviac žien je z Progresívneho Slovenska (PS), v tomto poslaneckom klube by ich mohlo byť 16. Zo 150-členného zboru je zvolených 117 mužov. Vyplýva to zo zoznamu zvolených kandidátov na poslancov do Národnej rady (NR) SR, zverejneného Štatistickým úradom SR.

Smer-SD by mohol mať tri ženy zo 42 zvolených poslancov. Z 32 zvolených poslancov za PS je 16 žien. Za Hlas-SD sa dostali do parlamentu štyri ženy, spolu má 27 poslancov. Koalícia OĽANO a priatelia, Za ľudí a Kresťanská únia by mohla mať v 16-člennom klube štyri ženy.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Smer dominoval naprieč Slovenskom
  2. Vášáryová perlila! Čo jej kto odkázal?
  3. Kto nás bude v NR SR reprezentovať?
  4. Pošliapanie spravodlivosti

KDH, SaS, SNS

KDH by mohli v NR SR reprezentovať z 12 poslancov dve ženy, SaS tri ženy z 11 poslancov a SNS jedna žena z desiatich poslancov.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

V Národnej rade SR bude pôsobiť najviac žien z Progresívneho Slovenska

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php