eReport.sk
Počas výstupu na Mount Everest zomrel Američan, oznámili v utorok organizátori jeho expedície.
Počas výstupu na Mount Everest zomrel Američan, oznámili v utorok organizátori jeho expedície. Ilustračná snímka: TASR/AP

Nepál: Záplavy a zosuvy pôdy si vyžiadali už najmenej 77 životov

Na prinajmenšom 77 mŕtvych sa v stredu zvýšil počet obetí záplav a zosuvov pôdy v Nepále. Došlo k tomu po to, ako nepálski záchranári objavili ďalších 34 mŕtvych tiel, informovala agentúra Reuters.

Dovedna 37 úmrtí hlásili úrady z oblastí na východe Nepálu ležiacich pri hraniciach s Indiou. Ďalších 12 obetí si záplavy a zosuvy spôsobené silnými dažďami vyžiadali na západe Nepálu. Zvyšné úmrtia hlásili v iných častiach krajiny. Nepálske ministerstvo vnútra zároveň informovalo, že zranených bolo prinajmenšom 22 osôb a ďalších 26 ľudí je stále nezvestných. Vláda prisľúbila finančnú pomoc vo výške 1460 eur rodinám obetí a bezplatné ošetrenie pre zranených.

Neutíchajúci dážď komplikuje snahy záchranárov dostať sa do dediny Setí ležiacej približne 350 kilometrov západne od metropoly Káthmandu, kde je už dva dni pre záplavy odrezaných od zvyšku sveta približne 60 ľudí. „Záchranárom sa včera do dediny nepodarilo dostať pre zlé počasie. Vo svojich snahách pokračujú aj dnes,“ povedal v stredu pre agentúru Ruters hovorca miestnej polície.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Nepál: Záplavy a zosuvy pôdy si vyžiadali už najmenej 77 životov

Najnovšie