eReport.sk
Nancy Faeserová, nemecká ministerka vnútra. Foto: wikipedia

Nemecká ministerka vnútra: Moslimské organizácie sa u nás musia postaviť proti antisemitizmu!

Nemecká ministerka vnútra Nancy Faeserová vyzvala moslimské organizácie v Nemecku, aby sa razantnejšie postavili proti šíreniu antisemitizmu a nenávisti voči Židom. TASR o tom informuje podľa správy agentúry DPA.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Skvelá vizitka pre Žilinku
  2. Zelensky pricestoval do Washingtonu

Nemôžete zostať ticho!

„Je tiež zodpovednosťou hlavných islamských združení v Nemecku, aby sa hlasno a jasne vyjadrili proti nenávisti voči Židom a nepriateľstvu voči Izraelu. Počas piatkových modlitieb, vo svojich komunitách. Alebo na svojich sociálnych sieťach,“ uviedla Faeserová v utorkovom rozhovore pre noviny mediálnej skupiny Funke.

V týchto dňoch (21. – 22. 11.) sa koná každoročná Nemecká islamská konferencia (DIK). Ktorá je platformou na dialóg medzi predstaviteľmi nemeckej vlády a moslimami žijúcimi v Nemecku.

Tento rok bude prebiehať pod mottom „Spoločenský zmier a demokratická súdržnosť: boj proti antisemitizmu a nepriateľstvu voči moslimom v čase sociálneho rozdelenia.“

Islam a islamisti

Faeserová v tejto súvislosti apelovala na moslimské organizácie, aby sa zapojili do úsilia, ktorého cieľom je zamedziť šíreniu antisemitizmu. Pričom by uvítala jasnejší postoj zo strany niektorých islamských združení. 

„Práve teraz musíme z nárastu antisemitizmu urobiť tému Nemeckej islamskej konferencie,“ dodala.

Zároveň vyhlásila, že moslimovia v Nemecku by za žiadnych okolností nemali niesť zodpovednosť za „islamistický teror“, čím zrejme odkazovala na bezprecedentný útok militantov z Hamasu na Izrael zo 7. októbra. 

„Prijímame tvrdé opatrenia proti islamistom, nie proti islamu. Toto odlíšenie je mimoriadne dôležité,“ vysvetlila. Paušalizovanie podľa nej vedie len k prehlbovaniu nevraživosti voči moslimom.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Nemecká ministerka vnútra: Moslimské organizácie sa u nás musia postaviť proti antisemitizmu!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php