eReport.sk
Bizarná kritika?
Kim Čong-un, foto: tasr/ap

Nedajú si pokoj. Severná Kórea opäť provokuje svet: Odpálila nový typ rakiet!


Severná Kórea cez víkend skúšobne odpálila nový typ „riadených striel dlhého doletu“, informovala v pondelok skoro ráno štátna Kórejská ústredná tlačová agentúra (KCNA). Komunistický režim testy označil za úspešné, napísala agentúra AFP.

Provokujú svet

KCNA spresnila, že testovanie sa udialo v sobotu aj v nedeľu. Technické skúšky okrem odborníkov pozorovali „aj vysokí predstavitelia KĽDR“. Rakety údajne za 7580 sekúnd preleteli vzdialenosť 1500 kilometrov a potom úspešne zasiahli svoje ciele. „Vývoj rakiet má strategický význam vo vlastnení účinných odstrašujúcich prostriedkov pre spoľahlivejšie zaistenie bezpečnosti nášho štátu a silnej reakcie na vojenské manévre nepriateľských síl,“ napísala KCNA, ktorú citovala agentúra Reuters.

Severná Kórea vypálila rakety s dlhým doletom – Foto: tasr

Rozhovory nepriniesli žiadne výsledky

Rozhovory zamerané na demontáž jadrových a balistických rakiet Pchjongjangu výmenou za zrušenie amerických sankcií sa od roku 2019 nepohli, pripomenula agentúra DPA. Na kongrese začiatkom tohto roka severokórejský vodca Kim Čong-un oznámil, že jeho krajina posilní jadrové odstrašovanie novými zbraňami vrátane medzikontinentálnych balistických striel.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Severná Kórea dodáva zbrane Vagnerovej skupine
  2. Severná Kórea musela prijať opatrenia
  3. Český prezident Miloš Zeman

Severná Kórea usporiadala zo stredy na štvrtok v hlavnom meste nočnú vojenskú prehliadku na počesť 73. výročia svojho vzniku. Komunistický režim tam však neukázal veľké rakety. Podľa agentúry Reuters bola dramaturgia ostatnej prehliadky skromnejšia oproti akciám tohto druhu v minulosti.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Nedajú si pokoj. Severná Kórea opäť provokuje svet: Odpálila nový typ rakiet!

KOMENTOVALI STE: