eReport.sk
Ilustračné foto: tasr

Nechceli, ale museli. Na pobreží Talianska sa vylodilo vyše 500 migrantov


Taliansko, ktoré avizovalo nekompromisný postoj k prisťahovalectvu, prijalo v nedeľu viac ako 500 migrantov, keď dvom záchranným lodiam umožnilo zakotviť v prístavoch na juhu krajiny. Obe lode predtým niekoľko dní v zlom počasí čakali na povolenie zakotviť.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Na ilustračnej snímke cestný hraničný priechod Horgoš.
  2. Na snímke utečenci z Ukrajiny na hraničnom priechode vo Vyšnom Nemeckom 4. marca 2022.
  3. Progresívna politika vedie k vojnám
  4. Elitný expremiér o elitných chlapcoch

Podľa agentúry Reuters, ktorá o tom informovala, medzi migrantmi je aj veľa detí a žien. Loď Geo Barents, ktorú prevádzkuje charitatívna organizácia Lekári bez hraníc (MSF), dorazila s s 248 migrantmi na palube do Salerna v Kampánii na juhozápade Talianska. Loď Humanity 1 s 261 migrantmi zakotvila v prístave Bari na pobreží Jadranského mora.

Rozhodlo zlé počasie

Zdroje talianskeho ministerstva vnútra uviedli, že rozhodnutie povoliť obom lodiam zakotviť bolo založené na zlých poveternostných podmienkach a rizikách, ktorým čelili osoby na palube, a nie na zmene politiky talianske vlády.

Ochrana hraníc, zastavenie pašerákov

Ministerstvo vnútra pracuje na nových nariadeniach na ochranu talianskych hraníc a zastavenie pašerákov ľudí, spresnili vládne zdroje. Posádka lode Humanity 1 identifikovala na palube 93 maloletých, z ktorých väčšina bola bez sprievodu dospelých rodinných príslušníkov.

Mnohí z maloletých vykazovali známky mučenia a niektorí hlásili sexuálne zneužívanie. Podľa vyjadrení, ktoré priniesla agentúra DPA, MSF ako krajiny ich pôvodu uviedli Sýriu, Egypt, Kamerun a Pobrežie Slonoviny.

Politika sa nemení

Nová talianska vláda, ktorú vedie Giorgia Meloniová, sľúbila, že bude prísnejšia, pokiaľ ide o takéto povolenia pre lode s migrantmi. Tento postoj nedávno viedol k tomu, že loď Ocean Viking s 234 migrantmi na palube sa musela preplaviť do prístavu francúzskeho mesta Toulon, pretože Taliansko jej posádke nepovolilo zakotviť v jednom zo svojich prístavov. Táto loď pritom čakala na pridelenie prístavu takmer tri týždne.

Taliansko v nemilosti

Francúzsky minister vnútra Gérald Darmanin vtedy označil tento prístup Talianska je „nepochopiteľný“ a avizoval, že bude mať vážne dôsledky pre vzťahy Talianska s Francúzskom a EÚ ako celkom.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Nechceli, ale museli. Na pobreží Talianska sa vylodilo vyše 500 migrantov

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: