eReport.sk
Pápež spomínal na Benedikta XVI.
Pápež František. Foto: tasr/ap

Nech Boh zmierni utrpenie Ukrajiny, modlil sa pápež deň po stretnutí so Zelenským

Nech Boh zmierni utrpenie Ukrajiny, modlil sa Svätý otec. Pápež František vyzval v nedeľu – deň po stretnutí s prezidentom Volodymyrom Zelenským – na modlitby za Ukrajinu, informuje TASR s odvolaním sa na správy agentúr APA a ANSA.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Progresívna politika vedie k vojnám
  2. Kardinál Pietro Parolin
  3. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj počas súkromnej audiencie s pápežom Františkom 13. mája 2023 vo Vatikáne.
  4. Rusko žiada Medzinárodný súdny dvor

Nech Boh „zmierni utrpenie sužovanej Ukrajiny a všetkých vojnou a násilím zranených národov,“ uviedol František, ktorý v sobotu prijal Zelenského na súkromnej audiencii v Ríme.

Vyzval na modlitbu za všetky matky

Pápež sa modlil aj za mier na Blízkom východe, ako i za ukončenie násilností medzi Izraelčanmi a Palestínčanmi. Zbraňami nemožno dosiahnuť bezpečnosť ani stabilitu, upozornil. „Len sa zničí akákoľvek nádej na mier,“ dodal František.

Pri príležitosti Dňa matiek zároveň pápež vyzval na modlitbu za všetky matky na svete. Ako uviedol, „s vďačnosťou“ myslí na všetky matky a stavia ich pod ochranu Matky Božej, píše AFP,

„Dnes sa v mnohých krajinách oslavuje Deň matiek: spomínajme s vďakou a láskou na všetky mamy; na tie, ktoré sú stále s nami i tie, ktorí odišli do neba,“ uviedol a na záver modlitby Veseľ sa nebies Kráľovná (Regina Coeli), ktorá vo veľkonočnom období nahradzuje modlitbu Anjel Pána, vyzval na mohutný potlesk na počesť všetkých matiek, cituje ANSA.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Nech Boh zmierni utrpenie Ukrajiny, modlil sa pápež deň po stretnutí so Zelenským

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php