eReport.sk
Progresívna politika vedie k vojnám
Maďarský premiér Viktor Orbán hovorí k svojim priaznivcom počas volebnej noci po parlamentných voľbách a referende o zákone na ochranu detí , 3. apríla 2022 v Budapešti. Zdroj: tasr/ap

VIDEO Orbán: Ak nebudeme chrániť hodnoty a záujmy našich národov, budeme len hračkou Sorosa a elít!

Pravicovú politickú konferenciu CPAC usporadúva každoročne od roku 1974 Americká konzervatívna únia (ACU). Dvojdňové podujatie sa uskutočnilo v Budapešti. Ako sme vás informovali, pozvanie gruzínsky premiér Irakli Garibašvili, bývalý predseda vlády Českej republiky Andrej Babiš, bývalý český prezident Václav Klaus či slovinský expremiér Janez Janša. V tomto článku vám prinášame to najlepšie z prejavu maďarského premiéra Viktora Orbána.

Progresívna politika vedie k vojnám

Vyhlásil Orbán a znovu zopakoval, že ak by bol súčasným americkým prezidentom Donald Trump, k vojne na Ukrajine by nedošlo. Od pravdy zrejme ďaleko nebude, počas Trumpovho pôsobenia v úrade, sa Amerika nezapájala do žiadneho vojnového konfliktu. Ani ho nevyvolala.

„Progresívna zahraničná politika nás vždy vedie iba do vojny. V krajinách „v mene demokracie,“ zanecháva spúšť a utrpenie. Videl som už mnoho týchto „demokratických vojen.“ Začínajú sa heslami slobody, pokračujú progresívno-liberálnymi hodnotami a končia sa rozvratom krajín, v ktorých bol niekto „nastolovať demokraciu,“ uviedol.

A dodal: „Som si istý, že ak by bol prezidentom Trump, Ukrajinu a Európu by nezasiahla žiadna vojna. Vráťte sa, pán prezident! Urobte Ameriku opäť skvelou a prineste nám mier!“

Soros a globálne elity

Maďarský premiér sa tiež vyjadril, že by „Uncle George“(Soros) veľmi rád z Maďarska spravil americkú kolóniu. A vpasoval Maďarov do vazalského postavenia. To však Orbán striktne odmieta.

„Ak si nebudeme uchovávať naše hodnoty a tradície, ak nebudeme hájiť záujmy svojich občanov, už viac nebudeme národ. A ľudia bez národu sú len tulákmi. Ktorých je veľmi ľahké ovládať. Lebo kde nie je národa, tam niet slobody. A z týchto krajín sa potom stávajú len hračky v rukách globálnych elít a všetkých „sorosovcov,“ poznamenal.

Vo svojom prejave spomenul i nedávnu návštevu pápeža Františka v Maďarsku. „Modlili sme sa spolu s ním za mier pre všetky národy a na celom svete,“ uviedol s tým, že v Európskom priestore len Maďarsko a Vatikán sústavne volá miesto zbrojenia po mieri.

Zdroj: miniszterelnok.hu


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Orbán: Ak nebudeme chrániť hodnoty a záujmy našich národov, budeme len hračkou Sorosa a elít!

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php