tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
FOTO TASR/AP

Nebol to zámerný útok na NATO. Uviedol Stoltenberg v súvislosti s výbuchmi v Poľsku

Dopad rakiet v poľskej obci Przewodów neďaleko hraníc s Ukrajinou, ku ktorému došlo v utorok, nebol podľa všetkého zámerným útokom. Severoatlantická aliancia nemá žiadne indície, že by sa Rusko chystalo napadnúť NATO. Uviedol to generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg v stredu po mimoriadnom stretnutí veľvyslancov Aliancie v Bruseli.

Mohlo by vás zaujímať

 1. Stančík je zúfalý: Chcú odvolávať Hegera, ktorý od prvého dňa stojí za Ukrajinou!
 2. Vojenský dron
 3. Generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg.
 4. Ministerka obrany Českej republiky Jana Černochová.
 5. Zľava Eduard Heger a Jaroslav Naď z OĽaNO.
 6. Bývalý americký prezident a šéf Republikánov Donald Trump
 7. Na kombosnímke zľava Tomáš Taraba a Juraj Krúpa.
 8. Zľava Eduard Heger a Jaroslav Naď (obaja OĽANO).
 9. NATO a Slovensko, vlajky
 10. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v Chersone.
 11. Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová.

Šéf organizácie NATO novinárov informoval, že poľský veľvyslanec pri Severoatlantickej aliancii svojich kolegov podrobne oboznámil s detailmi prebiehajúceho vyšetrovania tejto udalosti. Pripomenul, že k výbuchom na poľskom území došlo v súvislosti s utorkovými masovými raketovými útokmi na mnohé ciele na Ukrajine.

Prebieha vyšetrovanie

„Podrobne monitorujeme situáciu. Naďalej prebieha podrobné vyšetrovanie tohto incidentu, na ktorého výsledky si musíme počkať,“ opísal situáciu Stoltenberg. Vzápätí na to zdôraznil, že nebol to zámerný útok na Poľsko, nie sú k tomu žiadne indície. A nie sú žiadne náznaky ani toho, že by Rusko chystalo zámerné vojenské útoky na NATO.

Ukrajinská raketa

„Podľa všetkého išlo o ukrajinskú raketu vystrelenú proti útočnej ruskej rakete. Toto nie je chyba Ukrajiny. Rusko má plnú zodpovednosť za to, že pokračuje vo svojej nezákonnej vojne proti Ukrajine. Ukrajina má legitímne právo brániť sa,“ skonštatoval Stoltenberg.

Spojenci vyjadrili solidaritu

Podľa jeho slov spojenci vyjadrili plnú solidaritu s Poľskom a naznačili, že budú pokračovať v podpore Ukrajine, aby sa mohla brániť, a zároveň s tým vyzvali Rusko, aby s vojnou prestalo. Spresnil, že koniec ruských vojnových akcií voči Ukrajine je najistejším spôsobom, ako predísť tomu, aby sa podobné incidenty už viac neopakovali.

NATO bude chrániť všetkých

„NATO je rozhodnuté brániť všetkých svojich spojencov,“ odkázal šéf Aliancie v závere svojho prejavu. Dodal, že v posledných hodinách hovoril s americkým prezidentom Joeom Bidenom i s poľským prezidentom Andrzejom Dudom a dohodli sa, že treba byť pokojní, ale ostražití, pričom NATO bude podrobne a zblízka sledovať vývoj tejto situácie.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Nebol to zámerný útok na NATO. Uviedol Stoltenberg v súvislosti s výbuchmi v Poľsku

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku