eReport.sk

Našli cestu ako zaceliť dieru na trhu: Ruskí dizajnéri nahrádzajú západné značky!

Ruskí dizajnéri a značky pomáhajú maloobchodnému sektoru v krajine postupne sa zotaviť z turbulencií, ktorého ho zasiahli v minulom roku. Mnohí zahraniční hráči zatvorili totiž vlani svoje obchody v Rusku po jeho invázii na Ukrajinu. Medzeru, ktorú zanechali na ruskom trhu, teraz zapĺňajú nové domáce značky.

Stovky zahraničných maloobchodníkov zatvorili svoje predajne v Rusku po februári 2022, keď Moskva poslala svojich vojakov na Ukrajinu, pričom obchody na niektorých z najprestížnejších moskovských ulíc zostali zadebnené.

Našli cestu ako zaceliť dieru na trhu

Španielsky reťazec Inditex predal časť zo svojich vyše 500 ruských obchodov kupcovi so sídlom v Spojených arabských emirátoch (SAE). Jeho vlajkový obchod Zara v centre Moskvy sa tak po viac ako roku minulý mesiac opäť otvoril pod novým vedením a novou značkou MAAG.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ivan Mikloš, exminister, poradca prezidentky Čaputovej
  2. Zelenskyj apeluje na spojencov
  3. Čaputová šokuje

Ruskí dizajnéri nahrádzajú západné značky

Maloobchodné tržby v Rusku, kľúčový ukazovateľ spotrebiteľského dopytu, sa v roku 2022 prepadli. Zasiahol ich exodus západných značiek aj prudko rastúca inflácia a klesajúce mzdy. To všetko prispelo k ťažkým stratám tohto odvetvia, uviedol Oleg Klimov, prezident ruskej Rady nákupných centier, ktorý pripomenul, že trvalo mesiace, kým sa podarilo vyriešiť problémy s logistikou a platbami.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Našli cestu ako zaceliť dieru na trhu: Ruskí dizajnéri nahrádzajú západné značky!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php