eReport.sk
Herci zo seriálu Pumpa, foto: RTVS

Napätie na Pumpe sa stupňuje: Otrávili jednému z hercov psa?

Je to práca hejterov? Herec zo seriálovej Pumpy Tibor Vokoun zažíva krušné chvíle. Najstarší z hereckého trojlístka známeho slovenského sitcomu rieši poriadne nepríjemnú situáciu. Tá súvisí s jeho štvornohou parťáčkou, psíkom Shelly. Tomu sa nečakane priťažilo a veterinár nevylúčil ani otravu. Súvisí to s hystériou okolo sitcomu Pumpa? Práve Vokoun sa totiž v ostro kritizovanej časti seriálu opýtal ministerky spravodlivosti otázku súvisiacu so samovraždou Milana Lučanského.

Vokoun síce nie je v seriáli hlavnou hviezdou, no bez neho si Pumpu už ťažko vieme predstaviť. Ikonický štamgast čítajúci noviny, popíjajúci malé pivko je už neoddeliteľnou súčasťou satirického sitcomu. Práve Vokoun sa v kontroverznej časti s ministerkou spravodlivosti opýtal otázku, ktorú zavalila vlna drsnej kritiky.

Tibor Vokoun alias Jari. Foto: RTVS

Otrava je možnosť

Na mušku sa dostala v spomínanej časti samovražda expolicajta Milana Lučanského. “No Kuciak ani Palach to nebol,” odpovedala Mária Kolíková na Vokounovu otázku. Toho zaujímalo, čo hovorí na to, že sa z Lučanského pre niektorých ľudí stal doslova hrdina. Je možné, že práve táto nevinná replika súvisí so situáciou okolo hercovho štvornohého miláčika? Veterinár podľa herca nevylúčil aj možnosť otravy.“ Lekár povedal, že je možné aj niečo takéto, no chvalabohu sa z toho vystrábila. Všetko sa to ale stalo v tejto dobe. Človek príde aj k takým myšlienkam, že sa môže po tých vyhrážkach stať aj niečo takéto,“ povzdychol si pre eReport herec.

Žene to nepovedal

Vokoun podotkol, že Shelly zrazu prestala jesť, hýbať sa a navyše mala tráviace problémy. „Radšej som to žene ani nepovedal, pretože by mi už nedovolila ísť na Pumpu,“ podčiarkol.

Možnú otravu Vokounovho psíka potvrdil aj režisér seriálu Peter Begányi. „Je to absurdné, nemám k tomu čo povedať,“ uviedol znechutene autor sitcomu.

Režisér seriálu Peter Begányi označil situáciu za absurdnú. Foto: tasr

Vlna kritiky

Ostrosledovaná časť tak vyvolala vlnu drsnej kritiky. “Sú to facebookové, mailové alebo messengerové odkazy a statusy adresované najmä hercom. Ale, samozrejme, aj scenáristovi či kompletnému štábu,” prezradil pred časom pre eReport režisér seriálu Peter Begányi. Podčiarkol, že nejde len o zdravú kritiku relácie, ale správy prekračujú hranice. “Zachádza sa tam už do antisemitských vecí. Že každý druhý je Žid platený Sorosom alebo to prechádza do vyhrážok typu, že najlepšie, keby vás niekto zlynčoval a zabil,” šokuje tvorca.

Mali aj ochranku

Tvorcovia si po časti s Kolíkovou dokonca zaobstarali ochranku. Seriálovú Pumpu tak počas natáčacieho dňa strážili silné väzby. “Po odvysielaní epizódy seriálu Pumpa zo dňa 16. januára tvorcovia a hereckí protagonisti seriálu zaznamenali zvýšený počet osobných vyhrážok a hrozieb. Z tohto dôvodu sa produkcia rozhodla pre bezpečnosť tvorcov aj hercov počas natáčania novej epizódy využiť služby súkromnej bezpečnostnej služby. Náklady s tým spojené hradí produkčná spoločnosť. Zamedzenie vstupu do areálu Pumpy pomocou pásky je bežným zabezpečením filmárskej lokácie,” ozrejmila hovorkyňa RTVS Andrea Pivarčiová.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Napätie na Pumpe sa stupňuje: Otrávili jednému z hercov psa?

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php