eReport.sk
Milan Krajniak (Sme rodina).
Milan Krajniak (Sme rodina). Foto: tasr

TOTO naozaj pomôže pán minister? Krajniak predstavil zlepšovák pre zamestnávateľov

Zamestnávateľom pomôžu uľahčiť život elektronické informačné karty. Informoval o tom na štvrtkovej tlačovej besede minister práce Milan Krajniak (Sme rodina) spolu s generálnym riaditeľom Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny Karolom Zimmerom.

Minister predstavil „zlepšovák“

„Na portáli slovensko.sk si treba nájsť správnu udalosť – elektronické informačné karty, kde si zamestnávateľ nájde aj zoznam formulárov,“ spresnil Zimmer. Z pohodlia kancelárie sa podľa neho zamestnávateľ s použitím čipu v občianskom preukaze prihlási do systému, vyplní požadované údaje a formulár elektronicky odošle.

Elektronické informačné karty

Elektronizácia služieb uľahčí podľa Zimmera zamestnávateľom alebo informujúcim organizáciám aj vybavovanie agendy v súvislosti so zamestnávaním cudzincov. Zároveň zautomatizovanie procesov výrazne odbremení aj pracovníkov úradov.

V zmysle zákona o službách zamestnanosti je podľa rezortu práce zamestnávateľ povinný informovať prostredníctvom informačnej karty úrad práce, sociálnych vecí a rodiny o nástupe cudzinca do zamestnania a o skončení jeho zamestnania, a to v lehote siedmich pracovných dní.

Bude vás zaujímať:

Príslušnému úradu podľa miesta výkonu zamestnania zamestnávateľ môže podať informačnú kartu poštou alebo osobne a od mája 2022 už aj elektronicky. Všetky uvedené formy podania spĺňajú zákonnú informačnú povinnosť zamestnávateľa.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

TOTO naozaj pomôže pán minister? Krajniak predstavil zlepšovák pre zamestnávateľov

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti