eReport.sk
Eduard Heger, foto:tasr

Kaliňák uzemnil Hegera v jeho ováciách: Americkí kongresmani by Slovensko ani nenašli na mape!

Občania momentálne zvádzajú boj s vysokými cenami potravín, pohonných hmôt, energií a vlastne všetkého, čo sa od cien týchto podstatných a strategických komodít odvíja. Na druhej strane je vláda kritizovaná za to, že tento podstatný hospodársky problém nerieši včas a efektívne. Za podstatný spoločenský problém však premiér Eduard Heger (OĽANO) v súčasnosti považuje hlavne údajné proruské dezinformácie, ktoré sa majú šíriť internetom podľa viacerých vládnych činiteľov. O údajných dezinformáciách často hovorí okrem premiéra napríklad minister obrany Jaroslav Naď, minister vnútra Roman Mikulec (obaja OĽANO), ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronika Remišová (Za ľudí), či aj jedna z oficiálnych stránok polície „Hoaxy a podvody – Polícia SR“. Občania sa však z boja vlády s názorovými oponentami nenajedia a preto sú k podobnému vládnemu obsahu veľmi kritický.

„Veľmi oceňujem, že členovia výboru Snemovne reprezentantov pre tajné služby sa osobne zasadzujú, aby sociálna sieť Facebook ´okamžite zabezpečila, že všetky prorurské dezinformácie budú rýchlo vyhodnotené, overené faktami a označené, zaradené alebo odstránené v súlade s verejnými prísľubmi na deklarovanými politikami Facebooku´. List kongresmanov šéfovi sociálnej siete Markovi Zuckerbergovi je výsledkom spoločného úsilia mnohých ľudí, ktorí sa zasadzujú u nás i vo svete za pravdu,“ informovala ešte včera redakcia eReport o ďakovných slovách Hegera smerom k americkým kongresmanom.

Kaliňák hovorí o poklonkovacej politike vlády smerom k USA

K nespokojným občanom sa už stihol pridať aj najmladší podpredseda opozičného Smeru-SD Erik Kaliňák, ktorý to Hegerovi vytmavil čierne na bielom rovno pod jeho statusom. Kaliňák si myslí, že Heger svojim statusom potvrdil oddanosť tejto vlády záujmom USA. Názor, že vláda vo svojej činnosti presadzuje viac záujmy USA ako tie slovenské, pri tom v opozičnej rétorike vôbec nie je ojedinelý.

Foto: Fb/eduardheger

„Heger poďakoval svojim pánom! Konečne to máme čierne na bielom. Vaša vláda, pán Heger, by už dávno neexistovala, keby ste si svojou poklonkovaciou politikou neziskali krytie USA – najmä liberálnych ´demokratov´. Je smiešne, že americkí kongresmani majú starosť o facebookovy obsah krajiny, ktorú by ani nedokázali nájsť na mape,“ napísal Kaliňák pod Hegerov status, pri čom si vyslúžil veľké množstvo reakcií občanov.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kaliňák uzemnil Hegera v jeho ováciách: Americkí kongresmani by Slovensko ani nenašli na mape!

Odoberať
Upozorniť na
16 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti