eReport.sk
Olaf Scholz
Nemecký kancelár Olaf Scholz. Foto: tasr/ap

Namiesto premiérky prijal nemeckého kancelára v Taliansku pápež František. Po prvý raz!

Nemecký kancelár Olaf Scholz patrí medzi tých lídrov štátov EÚ, ktorí síce odsudzujú ruskú okupácia Ukrajiny, napriek tomu nie je za mierové rokovania, ale za zvýšený dodaj zbraní a vojenskej techniky Ukrajine. V Taliansku sa mal stretnúť s domácou premiérkou, lenže tá je v USA, a tak ho prijal ten, ktorý po mieri doslova volá – pápež František.

Prijatie aj u prezidenta Mattarella

Pápež František prijal dnes vo Vatikáne na súkromnej audiencii nemeckého kancelára Olafa Scholza. Ide o ich prvé stretnutie tohto druhu, informuje TASR podľa agentúry DPA. Osemdesiatsedemročný pápež prijal Scholza v Apoštolskom paláci vo Vatikáne. Nemecký kancelár sa s pápežom nakrátko stretol vlani na pohrebe Františkovho predchodcu Benedikta XVI., ktorý sa narodil na juhu Nemecka a strávil tu aj dlhší čas pôsobením ako kňaz, teológ i arcibiskup, spresňuje DPA. Scholz pricestoval do Ríma v piatok na dvojdňovú návštevu, v rámci ktorej sa stretol aj s talianskym prezidentom Sergiom Mattarellom.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ruské protivzdušné systémy v pohotovosti
  2. Nemecký kancelár Olaf Scholz.
  3. Na archívnej snímke zo 17. októbra 2022 nemecký kancelár Olaf Scholz a nemeckí vojaci stoja pri tanku Leopard 2.
  4. Nemecký minister obrany Boris Pistorius
  5. Pápež František
  6. Porazená CDU
  7. Scholz tlmí vášne

Schôdzku s tamojšou premiérkou Giorgiou Meloniovou však neabsolvuje, keďže premiérka sa nachádza na návšteve Spojených štátov. Dnes popoludní sa Scholz ešte plánuje zúčastniť na kongrese Strany európskych socialistov (PES) v Ríme, kde vedenie tohto zoskupenia podľa očakávania určí svojho hlavného kandidáta pre nadchádzajúce júnové voľby do Európskeho parlamentu (EP). Jediným kandidátom strany na post šéfa Európskej komisie je eurokomisár pre zamestnanosť a sociálne veci Nicolas Schmit (70), píše DPA.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Namiesto premiérky prijal nemeckého kancelára v Taliansku pápež František. Po prvý raz!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre