eReport.sk
Námestník ruského ministra zahraničných vecí Sergej Riabkov.
Námestník ruského ministra zahraničných vecí Sergej Riabkov. Zdroj: twitter/pir_center

Námestník ministra Lavrova: USA sú odhodlané viesť vojnu proti Moskve do posledného Ukrajinca!


Plánovaná dodávka nových amerických zbraní Ukrajine – vrátane moderných raketových systémov – zvyšuje riziko vtiahnutia Spojených štátov do priameho konfliktu s Ruskom, vyhlásila v stredu Moskva. Odvolala sa na ňu agentúra AFP.

„Akékoľvek zásobovanie zbraňami, ktoré pokračuje a je na vzostupe, zvyšuje riziko takéhoto vývoja,“ povedal námestník ruského ministra zahraničných vecí Sergej Riabkov pre štátnu tlačovú agentúru RIA Novosti na otázku o možnosti konfrontácie medzi Moskvou a Washingtonom.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Americký prezident Joe Biden.
  2. Rusko varuje Západ
  3. Tak hlavne s úctou a slušne
  4. Zuzana Čaputová počas tlačovej konferencie na letisku M.R. Štefánika po návrate z Ukrajiny v Bratislave 1. júna 2022.
  5. Soták kriticky o Hegerovi

Washington v utorok oznámil, že dodá Ukrajine moderné raketové systémy, vrátane salvových raketometov Himars, ktoré dokážu súčasne vypáliť viacero presne riadených rakiet.

Ukrajina aj Rusko už v boji používajú salvové raketomety, ale typ Himars má lepší dolet a väčšiu presnosť. Systém Himars, ktorý Washington poskytne Ukrajine, bude mať dostrel približne 80 kilometrov.

Podľa Riabkova sú USA odhodlané „viesť vojnu (proti Moskve) do posledného Ukrajinca, aby uštedrili strategickú porážku Rusku, ako oni vravia“. „Toto je neslýchané, toto je nebezpečné,“ uviedol Riabkov.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Námestník ministra Lavrova: USA sú odhodlané viesť vojnu proti Moskve do posledného Ukrajinca!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: