eReport.sk
Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok a policajný prezident Ľubomír Solák. Zdroj: Screenshot video FB / Matúš Šutaj Eštok

VIDEO Od atentátu na premiéra Fica sa NAKA zaoberá už 153 informáciami a podnetmi


Atentát na premiéra je niečo, čo si história Slovenska nepamätá. Roberta Fica sa pokúsil zastreliť dôchodca, ktorý nesúhlasil s krokmi demokraticky zvolenej vlády, čo chcel ako priaznivec Progresívneho Slovenska, ktoré kráčalo od jednej volebnej prehry k druhej, zmeniť. Nezmenil ale vôbec nič, azda iba to, že Slovensko zapísal do povedomia sveta tým najhorším spôsobom a atmosféru u nás ešte viac roztrieštil a vyostril.

Pomáhajú aj zahraniční partneri

Od udalosti v Handlovej, kedy Juraj Cintula spáchal niekoľkými výstrelmi zo svojej legálne držanej pištole atentát na premiéra Roberta Fica ubehlo už deväť dní. Podľa ministra vnútra Matúša Šutaja Eštoka je úlohou polície urobiť všetko pre to, aby občanom Slovenska vrátili pocit bezpečnosti. Polícia, ale aj politici vyzývali, aby ľudia prestali so šírením nenávisti a schvaľovaním toho otrasného činu, ktorý sa v Handlovej stal.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Politizácia trestného práva

Aj preto dnes predstúpili pred verejnosť na tlačovej besede minister vnútra Matúš Šutaj Eštok a policajný prezident Ľubomír Solák, ktorí informovali, že v prípade schvaľovania trestného činu, ktorého s Juraj Cintula dopustil, ale aj ďalšieho šírenia nenávisti, sú ďalší obvinení. „Pokračujeme v preverovaní všetkých príspevkov, ktoré nám boli oznámené, alebo ktoré sme sami odhalili,“ uviedol šéf rezortu vnútra Šutaj Eštok,

Podľa ministra sa protiteroristická centrála NAKA sa od spáchania atentátu zaoberá 153 informáciami, alebo podnetmi súvisiacimi so schvaľovaním pokusu úkladnej vraždy predsedu vlády, alebo so súvisiacimi nenávistnými prejavmi, aj vyhrážaním vo virtuálnom priestore. Spracovaných je už 55 prípadov, ktorými sa zaoberá NAKA. Polícii podľa slov ministra vnútra pomáhajú pri vyšetrovaní atentátu, ale tiež pri odhaľovaní následnej trestnej činnosti, pomáhajú i zahraniční partneri.

Zdroj: FB / Matúš Šutaj Eštok

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Od atentátu na premiéra Fica sa NAKA zaoberá už 153 informáciami a podnetmi

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: