eReport.sk
Dušan Kováčik
Dušan Kováčik, foto:tasr

Najvyšší súd rozhoduje v prípade Kováčika: Exšéf ÚŠP spochybňuje výpovede viacerých svedkov

Bývalý špeciálny prokurátor Dušan Kováčik odmieta, že by pomáhal zločineckej skupine takáčovcov. Rovnako odmieta, že by sa pričinil o prepustenie údajného bosa takáčovcov Ľubomíra Kudličku z väzby za úplatok, ako aj ďalšie skutky, za ktoré ho vlani neprávoplatne odsúdil Špecializovaný trestný súd (ŠTS) v Pezinku na 14-ročný nepodmienečný trest a trest prepadnutia majetku. Vyplýva to z odvolania na Najvyšší súd (NS) SR, z ktorého sudca čítal na štvrtkovom pojednávaní. Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry Michal Šúrek navrhol odvolanie zamietnuť ako nedôvodné.

Najvyšší súd rozhoduje o osude bývalého špeciálneho prokurátora

Obhajoba v odvolaní žiada NS SR o zrušenie rozsudku a oslobodenie Dušana Kováčika prípadne aby vec vrátil na súd prvého stupňa a pridelil ju Krajskému súdu v Banskej Bystrici, nie ŠTS.       Navrhla tiež vypočuť viacero svedkov a niektorých vzájomne konfrontovať. Rovnako by chcela doložiť dôkazy, napríklad v podobe prepisov výsluchov rôznych osôb či článkov z médií.

Deň D pre Kováčika

V odvolaní, ktoré má vyše 450 strán bez príloh a má viacero doplnení, namieta Dušan Kováčik zákonnosť procesu a spochybňuje výpovede viacerých svedkov. Upozorňuje aj na to, že súd vykonal najmä dôkazy navrhnuté prokuratúrou, zatiaľ čo väčšina dôkazov od obhajoby bola odmietnutá. Sporné je podľa neho aj to, kedy sa začalo samotné trestné stíhanie.

Bude vás zaujímať:

  1. Robert Fico,
  2. rokovanie vlády
  3. Dušan Kováčik na Najvyššom súde SR.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Najvyšší súd rozhoduje v prípade Kováčika: Exšéf ÚŠP spochybňuje výpovede viacerých svedkov

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti