eReport.sk
Prvým signatárom výzvy je Kuciakov otec
zdroj foto: tasr

M. Šutaj Eštok: Ak idete obhajovať zločincov a kajúcnikov, tak to povedzte ľuďom na námestiach

Najlepšie výroky ministra vnútra. M. Šutaj Eštok ponúkol svojim priaznivcom na sociálnej sieti zostrih videa z jeho výrokov, ktoré zazneli v relácii televízie TA3. Tam sa minister vnútra stretol s opozíciou. Ich výroky označil ako farizejstvo najhrubšieho zrna.

Mohlo by vás zaujímať:

  1.  Ochrana a bezpečnosť
  2. Korčokova kampaň
  3. Politizácia trestného práva

Najlepšie výroky ministra vnútra

V diskusii Braňa Krála na TA3 „Král na ťahu“ sa stretli minister vnútra Matúš Šutaj Eštok, a minister spravodlivosti Boris Susko, s opozičými poslancami, Branislavom Vančom a predsedníčka Výboru NR SR pre ľudské práva a národnostné menšiny, Luciou Plavákovou.

Následne, ráno, minister vnútra zverejnil svoj komentár k relácii na sociálnej sieti a pridal aj zostrih – video, so svojimi výrokmi. Tvrdo sa pustil do súčasnej opozície. Tá sa tvári, ako by teraz, pod taktovkou R. Fica, hrozil rozpad právneho štátu.

„FARIZEJSTVO NAJHRUBŠIEHO ZRNA, AKÉ PREDVÁDZA STRANA PS, NEMÁ KONCA,“ napísal Matúš Šutaj Eštok.

„Pýtam sa, kde bola strana Progresívne Slovensko, keď kukláči baranidlom vykopávali dvere? Kde bola, keď sa menila legislatíva kvôli nástupu Lipšica na špeciálnu prokuratúru? Vtedy, keď súčasný poslanec za PS, Valášek, podpisoval koaličnú zmluvu, tíško sedeli a nič im nevadilo.

Pritom za Matoviča nefungovalo v tomto štáte vôbec nič, okrem politickej pomsty. To potvrdili bežní ľudia či podnikatelia, ktorí sa rozhodli v slobodných voľbách, že chcú koniec Matoviča.

Ale očividne strana PS už prebrala Matovičovu DNA. Vykrikujú ako on spoza poslaneckých lavíc a tribún na námestiach, ako by všetko robili inak a ako to robíme v koalícii zle. Ale keď mali možnosť niečo zmeniť, tíško prikyvovali predošlej vláde a nehlasovali za predčasné voľby,“ dodal.

Aj vďaka PS neboli predčasné voľby, kedy mali byť

Minister vnútra v relácii Braňa Krála hovorí progresívcom, že zmatovičovateli a majú jeho DNA. M. Šutaj Eštok upozorňuje na to, že kvôli Danielovi Lipšicovi menila vtedajšia vláda legislatívu, aby sa mohol stať špeciálnym prokurátorom. Napriek tomu, že zrazil a zabil človeka.  

Minister hovorí, že je to aj PS, ktoré umožnilo Matovičovi, aby vládol celé roky. Pripomenul, že poslanec, ktorý dnes v parlamente sedí za PS, Tomáš Valášek, hlasoval za neskorší termín volieb.

M. Šutaj Eštok hovorí, že niektoré zákony sa prijímajú cez skrátené legislatívne konanie v súčasnosti preto, že aj pomocou PS sa posunul termín predčasných volieb. Koalícia teraz musí konať o to rýchlejšie.

Ďalej upozornil, že zatiaľ veľa rozumných argumentov zo strany opozície v parlamente aj tak nepočul.

Spišiakovi kajúcnici

Následne povedal minister vnútra veľmi vážnu vec – upozornil na slová bezpečnostného experta, J. Spišiaka. Ten v istej relácii povedal, že mu vadí, že po novom, keď sa schváli nový zákon, nebudú môcť kajúcnici získavať nezákonné benefity.

M. Šutaj Eštok upozorňuje, kam takéto konanie v minulosti viedlo – kajúcnik Beňa, ktorému najprv hrozilo doživotie, dostal po dohode len 15 tisícovú pokutu. František Imrecze, ktorý len na daňovom úrade v Nitre ukradol 40 miliónov eur, nedostal trest žiaden.

„Ak vy idete obhajovať zločincov a kajúcnikov, aby mali nezákonné výhody, tak to prosím povedzte tým ľuďom na námestiach, ktorí idú za vás štrajkovať,“ doplnil minister vnútra.

Zdroj: TA3 Karty na stôl


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

M. Šutaj Eštok: Ak idete obhajovať zločincov a kajúcnikov, tak to povedzte ľuďom na námestiach

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre