eReport.sk
Kam sa chodia radiť Šimečka s Hojsíkom? Radačovský upozorňuje na to, ako naši liberálni europoslanci žalovali v Bruseli.
Europoslanec a šéf strany Slovenský Patriot Miroslav Radačovský. Foto: FB / Miroslav Radačovský

Nahnevaný Radačovský: Smrť Lučanského počas toho, kedy bol v „opatere“ štátu, zostane navždy hanbou súčasnej vlády


Pri príležitosti blížiaceho sa prvého výročia smrti bývalého policajného prezidenta Milana Lučanského sa k celej záležitosti po Robertovi Kaliňákovi (Smer-SD) a Tomášovi Tarabovi (ŽIVOT-NS) vyjadril aj europoslanec a zástupca Lučanského rodiny Miroslav Radačovský. Poriadne tvrdo sa obul do vlády, ktorá je podľa neho zodpovedná za značnú polarizáciu spoločnosti v rôznych témach.

„30. decembra 2021 uplynie rok od smrti prezidenta PZ SR p. generála Milana Lučanského. Od smrti, ktorá je predmetom doposiaľ prebiehajúceho vyšetrovania, vrátane skutočností, ktoré jej predchádzali,“ začal svoj status Radačovský.

Pri tejto príležitosti zároveň potvrdil svoju účasť na pietnej spomienke na bývalého policajného prezidenta: „Samozrejme, že pôjdem uctiť si pamiatku nebohého generála a jeho rodiny zapálením sviečky na jeho hrobe a môžem prehodiť aj niekoľko slov s tými, ktorí majú o vec objektívny záujem. Veď kto iný by tam mal byť, keď nie ja.“

Nebude vynášať zo spisu

V posledných rokoch sme na Slovensku pravidelne svedkami vynášania dôkazov z rôznych trestných spisov, pričom v žiadnom z prípadov vynášania verejnosť ešte nepozná jednoznačného vinníka.

Radačovský však tvrdí, že on konkrétne nepodporuje takéto praktiky: „Musím však konštatovať, že mi je ľudsky odporná polarizácia spoločnosti. Nie som zástancom bombastických vyhlásení súčasných politikov a iných osôb verejne činných, rozdeľujúcich spoločnosť za podpory rôznych médií, zneužívajúcich či už smrť človeka alebo nešťastnú pandémiu, strašenie pred akýmisi migrantmi, pred Rómami a podobne, len preto, aby získavali politický profit, čitateľnosť, iluzórnu sledovanosť na sociálnych sieťach. Som zásadne proti a nikdy takto konať nebudem a nebudem ani vynášať zo spisu.“

Foto: fb/miroslavradacovsky

Z polarizácie spoločnosti Radačovský zároveň najviac obviňuje súčasnú vládu a to demonštruje aj na konkrétnom prípade Lučanského smrti: „A túto polarizáciu v konkrétnom prípade spustila súčasná vládna garnitúra, Ministerstvo spravodlivosti SR, branno-bezpečnostný výbor NR SR, tzv. politická vyšetrovacia komisia, ale aj nekompetentné vyhlásenia niektorých europoslancov tým, že v priebehu niekoľkých dní urobili politický záver, bez toho, aby vyčkali na ukončenie vyšetrovania.“

Smrť je výsledkom besnenia vlády, nie boja proti korupcii

Radačovský sa oprel aj do politického obsahu, s ktorým súčasná vládna garnitúra kandidovala v parlamentných voľbách. Celá udalosť podľa neho nie je výsledkom boja proti korupcii, alebo za očistu, no práve naopak, je hanbou vlády.

Bude vás zaujímať:

  1. Šéf Smeru Robert Fico
  2. Mária Kolíková (klub SaS).

„Smrť p. generála Lučanského je výsledkom neodborného, pomstychtivého politického besnenia súčasnej vládnej garnitúry za pomoci niektorých charakterovo nízkych a plných nenávistí médií, resp. ich redaktorov, samozvaných bielych vrán a podobných „ľudských bytostí“. Smrť prezidenta PZ SR a jeho poranenia počas obdobia, kedy bol v ´opatere´ štátu, zostane navždy hanbou súčasnej vlády a jej podporovateľov a to bez ohľadu na to, aké závery vyšetrovania budú,“ skonštatoval Radačovský.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Nahnevaný Radačovský: Smrť Lučanského počas toho, kedy bol v „opatere“ štátu, zostane navždy hanbou súčasnej vlády

2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne