eReport.sk
minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽaNO)
Minister obrany Jaroslav Naď Foto: tasr

Naďov šokujúci odkaz prepustenému mužovi, ktorý mal zradiť štát: Pozor na parfumy a kľučky, agent Bučka


Ministra obrany Jaroslava Naďa (OĽANO) zjavne totálne vytočilo, že sa z väzenskej cely po rozhodnutí Najvyššieho súdu (NS) SR dostal na slobodu Pavel Bučka, ktorý je podozrivý z dlhodobej spolupráce s ruskou vojenskou rozviedkou. O Bučkovi, ktorý je vlastne stíhaný za to, že sa spriahol s Rusmi a tak zradil Slovenskú republiku, NS R navyše uviedol, že „nezistil u obvineného dôvody väzby.“ A tak minister Naď, známy svojou mimoriadne tvrdou protiruskou rétorikou, reagoval. Teraz už ostáva len počkať, kedy na ministrove tvrdé slová zareaguje NS SR…

Napriek tomu, že bývalý plukovník, ktorý pôsobil na pôde vojenskej akadémie v Liptovskom Mikuláši, sa podľa oficiálnej správy prokuratúry k špionáži pre Rusov priznal, vo štvrtok po prepustení z väzby, svoje priznanie poprel. Keď sa totiž pred bránami väznice vo štvrtok snažila na kameru stanovisko Bučku získať TV Markíza, ten svoje priznanie dosť jednoznačne odmietol, pričom mnoho nechýbalo, aby redaktora televízie a kameramana, jemne povedané, niekam (možno aj fyzicky) poslal…

Hrozí Bučkovi na slobode nejaké nebezpečenstvo?

Zdá sa, že rovnako citlivo, ako vnímal Bučka markizacky televízny štáb, vnímal minister Naď rozhodnutie NS SR, ktorého senát rozhodol o tom, že explukovníka a údajného vlastizradcu, budú stíhať na slobode.

Pavel Bučka.

Pavel Bučka na archívnej fotografii z obdobia, keď ešte pôsobil na pôde vojenskej akadémie v Liptovskom Mikuláši. – Foto: AOS

Na mieste kolaboranta Bučku by som radšej ostal vo väzbe,“ odkázal Naď, pričom narážal práve na to, že Bučka sa pred orgánmi činnými v trestnom konaní priznal. „Po tom, čo sa zjavne priznal a rozprával a rozprával by to bolo preňho asi to najbezpečnejšie miesto. Pozor na parfumy a kľučky na dverách, agent Bučka…“ – dodal v statuse na sociálnej sieti Naď spôsobom, akoby si bol istý tým, že Bučkovi hrozí nebezpečenstvo.

Zdroj: fb/jaronadpublic

Pod statusom ministra diskutovali viacerí. Kým časť občanov Naďa za jeho odkaz na sieti chválila až velebila, boli aj takí, ktorí mu slušne napísali, aby sa takpovediac krotil.

Naď priznal, že Bučka o výsluhový dôchodok nepríde

Istého Maroša napríklad zaujímalo, či takému človeku, akým je Bučka, sa budeme musieť skladať na jeho výsluhový dôchodok. Minister obrany priznal, že pravdepodobne budeme. „Žiaľ… Jedine, že by mu dal súd finančný trest, ktorý by musel splácať z dôchodku,“ reagoval na sieti Naď.

Zdroj: fb/jaronadpublic

Žena, ktorá si hovorí Veronika a zjavne je fanúšičkou ministra, si však neodpustila voči členovi vlády z OĽANO kritiku. „Pán Naď, v mnohom s Vami súhlasím, občas sa nad Vašim komentárom aj pousmejem. Ale priala by som si, aby ste sa ako leader posunuli ďalej. Trochu slušnosti a úcty, menej arogancie a dosiahnete viac. Ministrom ste pre ľudí, nie pre svoje ego. Ešte ste mladý, máte čas. Je to vo Vašich rukách. Držím palce,“ v dobrom odkázala ministrovi obrany.

Naď: Najvyšší súd urobil obrovskú chybu

A čo na to Naď? Reagoval spôsobom, ktorým nijako významne nevybočil zo svojho štýlu komunikácie. Vo svojej odpovedi otvorene priznal, že mu rozhodnutie Najvyššieho súdu SR o prepustení Bučka na slobodu „vadí“.

Považujem to za obrovskú chybu a za veľmi nezodpovedné a nepochopiteľné rozhodnutie Najvyššieho súdu SR.

Minister Naď v reakcii na rozhodnutie NS SR prepustiť Bučka na slobodu.

Aj keď platí, že politici by rozhodnutia súdov komentovať nemali, Naď to urobil priamo v reakcii na komentár občianky, ktorá ho kritizovala. A Naď to neurobil to ani zďaleka diplomaticky. Práve naopak. Urobil to tak, ako to vie asi len on, už len čakať, kedy sa ozvú z Najvyššieho súdu SR.

„A teda čo vám teraz vadí? Lebo mne konkrétne to, že s prepáčením ´človeka´, ktorý sa priznal, že minimálne 9 rokov zrádzal našu vlasť za desaťtisíce eur, súd pustil z väzby von. Ak vy ste s tým Ok, tak nech sa páči. Ja nie som. Považujem to za obrovskú chybu a za veľmi nezodpovedné a nepochopiteľné rozhodnutie Najvyššieho súdu SR,“ zaklincoval v reakcii pre Veroniku Naď.

Zdroj: fb/jaronadpublic

Prokurátor: Spolupracuje pri vyšetrovaní

Pre spoluprácu s ruskou vojenskou rozviedkou polícia obvinila dve osoby z vyzvedačstva a prijímania úplatku. Okrem Pavla Bučku, ktorý podľa prokurátora spolupracuje pri vyšetrovaní, ide aj o dopisovateľa dnes už štátom zablokovaného webu Bohuša G. Obaja sa k skutkom priznali. V prípade preukázania viny im hrozí trest odňatia slobody od štyroch do 13 rokov.

Zadržali ho v rámci akcie Kaťuša

Pavel Bučka mal poskytovať ruským spravodajským službám informácie od roku 2013. Týkať sa mali záujmov NATO a Ozbrojených síl SR. Priznať mal aj sumu, ktorú za informácie prijal. Zadržali ho v rámci akcie Kaťuša. Pri domových prehliadkach zaistila polícia USB kľúče, počítače s citlivými a utajovanými skutočnosťami, podrobné poznámky o plánoch spojenia a schôdzkach, ale aj vymieňané dokumenty.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Orbán má pravdu!
  2. Pavel Bučka.
  3. Jaroslav Naď
  4. Poslanec NRSR Michal Šipoš (OĽaNO).

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Naďov šokujúci odkaz prepustenému mužovi, ktorý mal zradiť štát: Pozor na parfumy a kľučky, agent Bučka

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne