eReport.sk
Jaroslav Naď
Minister obrany Jaroslav Naď Foto: tasr

VIDEO Naďove ostré slová: Kritizoval muža, ktorého mal osobne stretávať na akademickej pôde!


Minister obrany Jaroslav Naď tvrdo reagoval na najnovšie video údajného ruského špióna snažiaceho sa dostať informácie od bývalého šéfa katedry bezpečnosti a obrany na Akadémii ozbrojených síl v Liptovskom Mikuláši Pavla Bučku. Bučka pri tom s Rusmi zjavne spolupracoval a informácie im aj reálne poskytoval. Podpredseda strany Smer-SD Ľuboš Blaha prišiel nedávno s informáciou, že Bučka bol v skúšobnej komisii pri obhajobe Naďovej rigoróznej práce. Na sociálnej sieti sa však minister voči Bučkovi jasne vyhranil.

„Tak nám včera ruské MZV vyhostilo troch diplomatov. Naše MZV správne zareagovalo, že na rozdiel od tých ruských, tí naši robia prácu v súlade s diplomatickým statusom a normami. Tí ruskí robia na Slovensku toto. Snažia sa rozdeľovať spoločnosť a vyvolávať nepokoje proti vláde, podrývajú nasu bezpečnosť, získavajú vďaka kolaborantom utajené informácie o našej obrane a bezpečnosti, ale tiež o ekonomických projektoch,“ píše Naď.

Bolo odhalené aj meno agenta

Video stretnutia ruského agenta s Bučkom uverejnil portál aktuality.sk. A tajné neostalo ani meno údajného ruského špióna, čo ihneď využil aj Naď: „Toto na videu je súdruh agent Alexander Michajlovič Zadorožnyj, zástupca už známeho súdruha agenta, pardon, vojenského pridelenca Solomasova. Čo myslíte, koľko takých kolaborantských “Bučkov” obsluhoval či riadil? K Bučkovi nemá význam sa ani vyjadrovať. Snáď len toľko, že minule som sa niekde dočítal, ako veľmi už dávno chcel skončiť ako spolupracovník ruskej GRU. Vo videu počuť, aká je realita. 5 kolóna v praxi…“

VIDEO Stretnutia ruského agenta s Bučkom

Zdroj: aktuality.sk

Zdroj: fb/JaroNadPublic

Naď sa teda aj napriek spoločnej minulosti k Bučkovi ako k svojmu známemu veľmi nepriznáva. To, či Naď vedel o Bučkových aktivitách s ruskou ambasádou v čase, keď sa pravdepodobne stretávali vo vysokoškolskom prostredí, vie asi len samotný minister.

Blaha o vzťahu Naďa a Bučka

A čo povedal údajnom vzťahu Bučku a Naďa smerák Blaha? Pozrite si video, ktoré ešte 16. marca zverejnil podpredseda Smeru a poslanec NR SR.

Ľuboš Blaha: Má minister Naď svoj titul vďaka ruskému agentovi?

Zdroj: fb/lblaha

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Naďove ostré slová: Kritizoval muža, ktorého mal osobne stretávať na akademickej pôde!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: