eReport.sk
Slovenský minister obrany Jaroslav Naď
Minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO). Foto: tasr

Naď po vyhlásení Čaputovej: Ak ma prezidentka poverí, som pripravený ísť podpísať zmluvu za SR!

Minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO) oceňuje veľmi zodpovedné stanovisko prezidentky SR Zuzany Čaputovej, ktorá podporuje podpísanie obrannej dohody s USA. Ak ho tým hlava štátu poverí, je pripravený túto zmluvu za Slovensko podpísať. S interpretačnou doložkou k dohode je stotožnený.

„Ak ma prezidentka poverí, som pripravený ísť podpísať túto zmluvu za SR, čím sa Slovenská republika stane 24. členskou krajinou z 29, ktorá bude mať takúto zmluvu podpísanú so Spojenými štátmi americkými. Potvrdzujem, že som absolútne stotožnený s interpretačnou doložkou, ako ju nazvala prezidentka,“ vyhlásil Naď.

Opätovne zdôraznil, že na základe tejto zmluvy nebude na Slovensku žiadna americká základňa, žiadne jadrové zbrane a suverenita krajiny nebude nijako spochybnená.

Prezidentka SR Zuzana Čaputová podporuje uzavretie dohody o obrannej spolupráci s USA. Súčasťou splnomocnenia na podpis, ktoré dá členovi vlády v rámci procesu jej prijatia, bude však interpretačné vyhlásenie o tom, ako SR zmluvu vykladá. Ratifikuje ju iba s touto doložkou. S ústavnými právnikmi nenašla žiadny rozpor s Ústavou SR, preto sa neobráti na Ústavný súd SR.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. V popredí Michal Šimečka.
  2. Slovenský minister zahraničných vecí Ivan Korčok.
  3. Martin Slosiarik v štúdiu súkromného rádia.
  4. Eduard Heger (OĽaNO)
  5. Peter Pellegrini.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Naď po vyhlásení Čaputovej: Ak ma prezidentka poverí, som pripravený ísť podpísať zmluvu za SR!

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Šport

Zaujímavosti