eReport.sk
Minister obrany Jaroslav Naď Foto: tasr

Naď o Matovičovom Sputniku podozrivo mlčí! Politológ mu naložil!

Drží bobríka mlčania! Šéf rezortu obrany Jaroslav Naď sa netají svojim prozápadným smerovaním a sympatiami v súvislosti s členstvom Slovenska v Severoatlantickej aliancii. Po premiérovom výpade s vakcínou Sputnik by sa zdalo, že práve Naď svojho vládneho kolegu skritizuje, ako prvý. Nestalo sa tak. Čo na to hovorí politológ?

Včera sa premiér popýšil na košickom letisku nečakanou dodávkou vakcíny Sputnik V. Očkovacia látka z ruských laborátorií v našich rukách ihneď vyvolala polemiku.

Problémov bolo hneď niekoľko. Igor Matovič zadovážil vakcínu, ktorá oficiálne v Európskej únii ešte nie je zaregistrovaná. Zároveň tak pre partnerov Slovenska v NATO môže prekvapivé „bratríčkovanie” Matoviča s Ruskom vyzerať prinajmenšom rozpačito. Premiér si zlizol za svoje konanie kritiku naprieč širokým politickým spektrom. Minister obrany, ktorý ale neskrýva svoje prozápadné smerovanie zatiaľ netradične mlčí.

Minister obrany Jaroslav Naď. – Foto: tasr

Odmlčaný Naď

„Práve samotná existencia a sila Aliancie umožnila domácim zložkám krízového manažmentu v rôznych členských krajinách NATO sústrediť sa na riešenie pandemickej situácie doma bez toho, aby sa museli obávať o výkyvy a zhoršenie medzinárodnej bezpečnostnej situácie,” nechal sa počuť minulý rok v júni Naď. Jeho postoj k NATO je teda viac než jasný.

Minister obrany je známy aj svojou aktívnosťou na sociálnych sieťach. Denne na svojom profile zverejní aj tri príspevky. Človek by si povedal, že po tak vypuklej akcii, ako dodanie vakcíny Sputnik na Slovensko, doslova „rozbije” svojou aktivitou internet. Opak je ale pravdou.

Posledným príspevkom na Facebooku ministra obrany je jeho stretnutie s verejnou ochrankyňou práv Máriou Patakyovou. No a názor na Sputnik? Ten by ste na ministrovom profile na internete hľadali márne. Zatiaľ nie je známy žiadny jeho komentár o tento vakcíne. EReport oslovil rezort k téme, no ten mlčí a nereaguje. Čo za Naďovou záhadnou odmlkou môže byť?

Vodu káže, víno pije

Politológ Radoslav Śtefančík pre eReport zanalyzoval Naďove netradičné správanie. Odborník podotkol, že politika je umenie možného a je plná paradoxov, no zároveň aj kompromisov.

„Človek do politiky vstupuje plný svojich pevných morálnych zásad a ideologických presvedčení a vystupuje z nej poškvrnený, zašpinený, často aj zdiskreditovaný. Len veľkí ľudia dokážu v politike zotrvať na svojich zásadách a keď to náhodou nejde, tak radšej odíde sami z politiky. Minister obrany nie je veľký človek. Je to obyčajný politik, ktorý jeden deň vodu káže, druhý deň víno pije. Nie je však prvý, ani posledný. Škoda,” opísal Štefančík.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity