eReport.sk
Jaroslav Naď, foto: tasr

Naď kritizuje Jelínkovú. Opäť sa obul do sudkyne, ktorá má dlhoročnú prax s medzinárodným právom!

Minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO) opäť raz niekoho kritizuje. Teraz sa terčom jeho útoku opätovne stala sudkyňa Dana Jelínková, ktorú kritizuje za jej vyjadrenia na adresu ním pripravovanej obrannej dohody s USA.

Jelínková ako mnohí ďalší odborníci na medzinárodné právo kritizuje obrannú dohodu s USA. Považuje ju za nevýhodnú a pre Slovensko prinášajúcu isté bezpečnostné riziká. Kritiku svojho diela však minister Naď neznesie. Teraz okrem Jelínkovej si vlnu kritiky odniesla aj verejnoprávna televízia RTVS, ktorá dala sudkyni v danej problematike mediálny priestor.

Foto: fb/jaroslavnaď

Kritizuje sudkyňu aj RTVS

„Reportéri RTVS investigatívne vypátrali krajskú sudkyňu a “odborníčku na medzinárodné právo” Danu Jelínkovú Dudzíkovú, ktorá síce nikdy medzinárodnú prezidentskú dohodu nevyjednala, ale zato bola schopná vyhodnotiť pri porovnávaní (podotýkam) NEEXISTUJÚCU českú Dohodu o obrannej spolupráci s USA ako zjavne výhodnejšiu ako tú, ktorú reálne dohodla Slovenská republika s USA. Nevadí, aspoň sa dokázala niekoľko dní krásne medializovať, aby následne mohla zverejniť ako organizátorka Verejnú výzvu na odstúpenie Jána Mazáka z funkcie predsedu Súdnej rady Slovenskej republiky,“ uvádza Naď na adresu televízie a sudkyne.

Bude vás zaujímať:

  1. Minister zahraničných vecí Ivan Korčok (nom. SaS) a minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO).
  2. Predseda Súdnej rady SR Ján Mazák.
  3. Ján Mazák.

Jelínková má dlhoročnú prax s medzinárodným právom

Z verejne prístupných zdrojov vyplýva, že Jelínková poskytovala ešte, ako advokátka niekoľko rokov právne služby v medzinárodnom práve a spolupracovala aj so zahraničnými inštitúciami a orgánmi. Na tému jurisdikcie štátov publikovala v odbornom časopise, ktorý vydáva Ministerstvo spravodlivosti SR.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Naď kritizuje Jelínkovú. Opäť sa obul do sudkyne, ktorá má dlhoročnú prax s medzinárodným právom!

2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti