eReport.sk
Tragédia v Margecanoch: Čech spadol do koľajiska zachytil ho vlak
Na ilustračnej snímke železničná trať Košice – Bratislava na úseku Margecany – Spišské Vlachy. Foto: tasr

Poľsko: Na železničnej stanici Dorohusk vysypali sóju z Ukrajiny

Na železničnej stanici Dorohusk na hranici s Ukrajinou neznámy páchateľ otvoril v sobotu zásobník na vagóne a vysypal z neho dovážanú sóju. TASR informuje podľa správy agentúry PAP.Polícia incident vyšetruje, pričom znehodnotených bolo asi 5 ton sóje.

Deň predtým ukrajinský podpredseda vlády a minister pre infraštruktúru Oleksandr Kubrakov oznámil, že na rovnakej stanici bola z troch vagónov vysypaná repka, ktorá smerovala do nemeckého Hamburgu.

Incidenty súvisia s protestami farmárov proti lacnému dovozu poľnoproduktov z Ukrajiny. Už niekoľko mesiacov preto blokujú hraničné priechody a v minulých dňoch z nákladných áut na cestu vysypali ukrajinské obilie. Podobný incident sa stal aj na železničnej stanici na hraničnom priechode Mesyka.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vydal dekrét, ktorým prepustil viacero vysokopostavených generálov Národnej gardy.
  2. obilie z Ukrajiny
  3. Verí vo víťazstvo Ukrajiny

Kubrakov vyzval poľské orgány na rýchle protiopatrenia. „Systematické ničenie produktov ukrajinského poľnohospodárstva je ako plánovaná sabotáž,“ povedal a dodal: „Naša krajina sa bráni (proti ruskej invázii) a prežíva vďaka farmárom“.

Poľskí farmári chcú zabrániť, aby sa lacnejšie ukrajinské plodiny dostali na domáci trh. Európska únia totiž pozastavila všetky dovozné clá a kvóty na poľnohospodárske produkty s cieľom po ruskej invázii pred dvoma rokmi Ukrajine ekonomicky pomôcť.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Poľsko: Na železničnej stanici Dorohusk vysypali sóju z Ukrajiny

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre