tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Ilustračné foto: tasr

Na východe Slovenska to nevyzerá dobre: Je tam vysoká miera pozitivity

V meste Trebišov sa počas víkendového tretieho kola skríningu prišlo do mobilných odberných miest otestovať 4935 občanov. Pozitívny výsledok antigénového testu potvrdil koronavírus u 97 ľudí, čo predstavuje mieru pozitivity 1,96 percenta. Informovala hovorkyňa mesta Martina Mištaničová.

„Najvyťaženejšie odberové miesta boli tie, kde testovali ľudí až dve odberové jednotky, teda MOM v základnej škole na Ulici Ivana Krasku, ZŠ na Pribinovej ulici a v mestskom kultúrnom stredisku. Viac Trebišovčanov sa prišlo otestovať v sobotu než druhý víkendový deň,“ uviedla hovorkyňa.

Priebeh skríningu bol podľa radnice bezproblémový, na bezpečnosť a plynulosť antigénového testovania dohliadali príslušníci mestskej polície a Ozbrojených síl SR. „Pred odberovým miestom v blízkosti rómskej osady kontrolovali dodržiavanie protiepidemiologických  opatrení členovia rómskej poriadkovej služby,“ dodala Mištaničová.

Keďže je okres Trebišov zaradený k okresom s vyššími počtami infikovaných ľudí, skríningové testovanie prebiehalo na území mesta už tretí víkend. Samospráva zriadila šesť odberových miest.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Na východe Slovenska to nevyzerá dobre: Je tam vysoká miera pozitivity

Čítajte viac…

Šport

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku