eReport.sk
Na snímke zľava Robert Kaliňák, Ľubomír Solák, Tibor Gašpar, Matúš Šutaj Eštok, Pavol Gašpar 19. mája 2024 v Bratislave. FOTO TASR - Martin Baumann

Na Úrade vlády zasadala pracovná skupina: Zaoberala sa zlepšením bezpečnostnej situácie!


V piatok sa na Úrade vlády SR uskutočnilo úvodné zasadnutie pracovnej skupiny k príprave opatrení a návrhu zákona na zlepšenie bezpečnostnej situácie, ktoré vyplýva z uznesenia vlády. Pracovná skupina bola vytvorená, na základe reakcie vlády na bezprecedentný útok na premiéra Roberta Fica.

Rokovanie pracovnej skupiny

Na zasadnutí pracovnej skupiny sa zúčastnili zástupcovia ministerstiev, ako aj bezpečnostných zložiek Slovenskej republiky. Na ministerstvá bol postúpený zoznam opatrení, ktoré je potrebné aplikovať na rezortnej úrovni s cieľom zlepšenia bezpečnosti a odolnosti Slovenskej republiky.

Kvalita mediálneho priestoru

Členovia pracovnej skupiny predstavili základné ideové opatrenia, ktoré budú ďalej rozpracované na rezortnej úrovni do konkrétnej legislatívno-technickej podoby. Otvorená bola aj téma kvality mediálneho prostredia a záujem zapojiť do skvalitnenia spoločenského prostredia aj samotné média, ktoré sa veľkou mierou na ňom podieľajú.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Richard Raši

Opatrenia

Vedúci Úradu vlády SR Juraj Gedra vyzdvihol preventívny účinok opatrení, ktoré boli zrealizované na jednotlivých rezortoch a zadefinoval základnú ideu, na ktorej bude fungovať pracovná skupina a to rešpekt k inému zraneniu.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Na Úrade vlády zasadala pracovná skupina: Zaoberala sa zlepšením bezpečnostnej situácie!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: