eReport.sk
Vyšetrovania zločinov na Ukrajine
Ilustračný obrázok Foto: tasr/ap

Na Ukrajine je nezvestný už ďalší Čech. Pôsobí tam ako dobrovoľník

Český dobrovoľník bojujúci na Ukrajine je nezvestný. Jeho kolegovia ho naposledy videli v blízkosti miest Sloviansk a Kramatorsk v Donbase, informuje český spravodajský server Novinky.cz. 

Informáciu o nezvestnom českom dobrovoľníkovi priniesla na sociálnej sieti Facebook organizácia Memorial – International Legion Defense of Ukraine, ktorá združuje zahraničných dobrovoľníkov bojujúcich na strane Ukrajiny.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Ruská jadrová rétorika je nebezpečná
  2. Ukrajinská laureátka Nobelovej ceny mieru Olexandra Romancovová vyzvala v stredu Juhoafrickú republiku (JAR), aby nedovolila ruskému prezidentovi Vladimirovi Putinovi zúčastniť sa na summite skupiny rozvíjajúcich sa ekonomík
  3. Britský herec Orlando Bloom sa v nedeľu v Kyjeve stretol s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským.
  4. Zelenskyj apeluje na spojencov

Minulý týždeň zahynul na Ukrajine český dobrovoľník, ktorý bojoval na strane Kyjeva. České ministerstvo zahraničných vecí pre Novinky.cz uviedlo, že išlo o druhý takýto prípad za uplynulý rok.

Prvý Čech zomrel vlani v júni v Donbase. Podľa informácií zo sociálnych sietí to mal byť muž z mesta Třebíč. Zomrel v bojoch pri Charkove po zásahu mínometným granátom. Na Ukrajine pôsobil niekoľko mesiacov.

V Donbase na východe Ukrajine nedávno utrpel vážne zranenia český dobrovoľník, ktorý v rámci projektu Phoenix pomáha na východe krajiny s ošetrovaním vojakov na fronte, pripomína server Novinky.cz.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Na Ukrajine je nezvestný už ďalší Čech. Pôsobí tam ako dobrovoľník

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti