eReport.sk

Vláda schválila pre mestá a obce na hornej Nitre takmer dva milióny eur


Na konkrétne verejnoprospešné projekty, ktoré majú zlepšiť životné podmienky v mestách a obciach okresov Prievidza a Partizánske na hornej Nitre, vyčlení vláda 1.971.207 eur, 230.000 eur poskytne i na opravu havarijného stavu budovy pavilónu opíc v zoologickej záhrade v Bojniciach. Ďalšie desiatky miliónov alokuje v súvislosti s akčným plánom transformácie uhoľného regiónu. Kabinet opatrenia schválil na stredajšom výjazdovom rokovaní v Handlovej.

Ekonomicko-sociálna situácia

Jednými z hlavných bodov programu bola téma ekonomicko-sociálnej situácie v okresoch Prievidza a Partizánske v kontexte s aktualizáciou Akčného plánu transformácie uhoľného regiónu horná Nitra. Kabinet schválil na rok 2024 v súvislosti s podporou útlmu a likvidácie následkov ťažby a zatváraním ťažobných polí uvoľnenie prostriedkov vo výške 5.447.518 eur. Ďalšie desiatky miliónov eur budú na tento účel alokované v rozpočte Ministerstva hospodárstva SR na roky 2025 – 2027, na rok 2025 vo výške 14.833.235 eur, na rok 2026 vo výške 12.946.559 eur a na rok 2027 vo výške 9.993.363 eur.

Zdroj: yt/eReport

Investície do regiónu

Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie (MIRRI) SR má tiež za úlohu dokončiť do konca aktuálneho roka začaté rokovania s potenciálnymi investormi v regióne, ktorých prevádzky majú vytvoriť vyše 700 nových pracovných miest. Úlohou pre MIRRI je aj zabezpečiť vyhlásenie výzvy na financovanie strategického projektu Hornonitrianske centrum vzdelania v Prievidzi a projektu Hviezdne vzdelávacie centrum v Partizánskom v rámci Fondu na spravodlivú transformáciu, opatrenie na podporu neformálneho vzdelávania.

Výjazdové rokovanie vlády

Zdroj: eReport

Spomedzi opatrení, ktoré sa týkajú dopravnej infraštruktúry, vláda uložila ministerstvu dopravy úlohu zabezpečiť do konca júla 2026 projektovú prípravu rekonštrukcie úseku cesty I/9 prechádzajúceho intravilánom mesta Handlová, rovnako tak do roku 2028 zabezpečiť projektovú prípravu a realizáciu rekonštrukcie cesty I/9 v úsekoch Dérerov mlyn (hranice Banskobystrického samosprávneho kraja a Trenčianskeho samosprávneho kraja) po mesto Handlová a v úseku Nováky – Dolné Vestenice – Pravotice tak, aby spĺňali parametre cesty I. triedy.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Vláda schválila pre mestá a obce na hornej Nitre takmer dva milióny eur

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne