eReport.sk
Stovky ľudí v noci na nedeľu vyjadrovali nespokojnosť s autoritárskou kubánskou vládou pred sídlom Komunistickej strany Kuby (PCC) v meste Caimanera na východe ostrova.
Stovky ľudí v noci na nedeľu vyjadrovali nespokojnosť s autoritárskou kubánskou vládou pred sídlom Komunistickej strany Kuby (PCC) v meste Caimanera na východe ostrova. Foto: TASR/AP

Na Kube protestovali proti vláde. Odpoveďou bol ozbrojený zásah a vypnutý internet

Stovky ľudí v noci na nedeľu vyjadrovali nespokojnosť s autoritárskou kubánskou vládou pred sídlom Komunistickej strany Kuby (PCC) v meste Caimanera na východe ostrova. TASR správu prevzala v nedeľu z agentúry DPA.

Takéto protesty sú na tomto ostrove zriedkavé, pripomína DPA. Demonštranti sa na mieste zhromaždili v sobotu večer a pokrikmi sa dožadovali slobody. Miestne média informovali, že ministerstvo vnútra na zásah proti protestujúcim nasadilo ozbrojené zložky a na Kube bolo prerušené internetové pripojenie.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Stretnutie prezidentov a socha Fidela Castra v Moskve
  2. Silné gesto pápeža!
  3. Szijjártó s OSTRÝM odkazom
  4. Vo veku 103 rokov zomrel protifašistický odbojár František Marke.
  5. benzínka čerpacia stanica pumpa vodič tankovanie

„Žiadame rešpektovanie práv občanov na nenásilné protesty a odsudzujeme akékoľvek formy represie,“ uviedlo na Twitteri Kubánske pozorovateľské centrum pre ľudské práva. Od Komunistickej strany Kuby žiadalo politické, hospodárske a sociálne zmeny, ktoré krajina potrebuje. „Útlak nemôže byť odpoveďou na súčasnú zúfalú situáciu,“ dodalo centrum.

Erika Guevara Rosasová, riaditeľka organizácie Amnesty International (AI) pre oblasť Ameriky, na Twitteri uviedla, že bezpečnostné zložky utláčajú ľudí a porušujú ľudské práva.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Na Kube protestovali proti vláde. Odpoveďou bol ozbrojený zásah a vypnutý internet

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php