eReport.sk
banka, peniaze
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock. com

Na čo je dobrá vojna a kto na nej zarába najviac? Sú to najmä banky, tvrdí Robert Merva


Vojna na Ukrajine odkrýva desivé skutočnosti skutočného biznisu. Okrem množstva mŕtvych, ktorí sa k svojim blízkym a rodinám už nikdy nevrátia, je aj dobrým zárobkovým podnikom. Svoje o tom vedia nielen zbrojovky, ale aj banky. Zaujímalo vás niekedy kto a kedy vráti tie peniaze, ktoré smerovali na Ukrajinu a na nákup zbraní? Banky, zbrojárske fabriky a priekupníci s vojenskou technikou si pri tom iba spokojne hladia bruchá.

Medzi ľuďmi víťaza niet, len porazení a oklamaní

Miliarda sem, miliarda tam. Respektíve stovky miliárd sem, stovky miliárd tam. Kto vie, koľko miliárd bolo skutočne použitých pri nákupoch zbraní a koľko skočilo vo vreckách tých „správnych“ ľudí? Tým, ktorí tieto peniaze požičiavajú je to jedno, lebo oni vedia že sa im to raz vráti, a to s poriadnym úrokom. Tejto viac ako zaujímavej téme sa v statuse venuje aj Róbert Merva, dlhoročný žurnalista, ale aj hovorca dnes už neexistujúceho Ministerstva pre správu a privatizáciu národného majetku Slovenskej republiky, poradca ministra hospodárstva Juraja Miškova, zakladateľ Asociácie hovorcov Slovenska a súčasný riaditeľ vydavateľstva Torden.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Zelenskyj sa sťažoval Macronovi
  2. Zaujímavé odlišnosti

„Veľmi známy, ale už takmer nedostupný film „Wag the dog“ (Vrtieť psom) prezrádza, ako sa vymýšľa propaganda a ako je na jej šírenie a manipuláciu ľudstvom najvhodnejšia práve vojna. Robert De Niro tam vysvetľuje Dustinovi Hoffmanovi, že vojna je pre médiá len showbiznis a pre ekonomiku zvýšená spotreba,“ opisuje Merva čo-to z deja filmu. Najpodstatnejší je však podľa neho dlh, ktorý vojna vyrobí, lebo ten dlh potom patrí bankám, ktoré cez neho môžu kontrolovať veľkú časť sveta. „Napríklad Irak bol zničený len preto, aby sa zadlžil a aby teraz americkým bankárom splácal dlžobu svojou ťažbou ropy,“ pripomína riaditeľ vydavateľstva Torden.

„No a Ukrajina je na tom teraz rovnako, akurát ide o celú Mendelejevovú sústavu prvkov, ktoré svetu tak zúfalo chýbajú. Ak si ich uchmatne USA, predĺžia si svoju hegemóniu aspoň o 30 rokov a Ukrajinu doslova vypitvajú,“ myslí si Merva. „Ak im to Rusko nedovolí, bude to musieť síce Ukrajina splácať americkým bankám, ale kupovať to bude najmä Čína, ktorá si tým zabezpečí svoje hegemonistické miesto na čele sveta. Medzi ľuďmi víťaza niet. Sme len porazení a oklamaní,“ uzatvára svoj status Róbert Merva.

Zdroj: Telegram / Róbert Merva

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Na čo je dobrá vojna a kto na nej zarába najviac? Sú to najmä banky, tvrdí Robert Merva

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: