eReport.sk
Zelenskyj sa sťažoval Macronovi
Volodymyr Zelenskyj a Emmanuel Macron v Kyjeve. Foto: tasr/ap

Chcú nás zatiahnuť do vojny!! Varuje Róbert Merva a poukazuje na kroky západných politikov

Vojna na Ukrajine trvá už viac ako dva roky a jej koniec je, zdá sa, v nedohľadne. A to aj preto, že o to nemajú záujem ani NATO či USA, ale ani samotná Ukrajina, ktorá už doslova krváca. Pokiaľ jej však budú zo západu dodávané zbrane a budú tam pritekať stále veľké sumy peňazí, dovtedy sa jej politici budú biť proti Rusku. Žiaľ, aj s vidinou toho, že túto vojnu nemôžu s najväčšou pravdepodobnosťou nikdy vyhrať.

Ako je to s článkom 5 Charty NATO?

Najšialenejšie na tom celom je však to, že mnohí západní politici reálne uvažujú o tom, že by na pomoc Ukrajine okrem zbraní a peňazí poslali aj svojich vojakov. Nikto so síce nehovorí nahlas, isté ale je, že všetci títo „mierotvorcovia“ hľadajú cestičky ako to dosiahnuť. Všetci sú si pri tom vedomí, že tým by mohli rozpútať III. svetovú vojnu, ktorá by mohla znamenať koniec našej civilizácie ako ju poznáme.

Nad touto šialenosťou zapojenia sa armád štátov zoskupených v NATO sa zamýšľajú mnohí, všetkým ale vychádza jedno jediné – ak sa to stane, rozpúta sa tá najstrašnejšia vojna, aká kedy na tejto planéte bola.

Raketové údery pochádzajú od českých rakiet Vampire. Značku rakiet totiž dokážu odborníci odhaliť aj len z drobných úlomkov týchto zbraní.

Róbert Merva, zakladateľ Asociácie hovorcov Slovenska a riaditeľ vydavateľstva Torden

V statuse na sociálnej sieti sa nad tým zamýšľa aj Róbert Merva, dlhoročný žurnalista, ale aj hovorca dnes už neexistujúceho Ministerstva pre správu a privatizáciu národného majetku Slovenskej republiky, poradca ministra hospodárstva Juraja Miškova, zakladateľ Asociácie hovorcov Slovenska a súčasný riaditeľ vydavateľstva Torden.

Chcú nás zatiahnuť do vojny‼️“ varuje hneď v úvode Merva a zároveň dodáva, že Rada expertov nemeckého parlamentu dospela k záveru, že článok 5 Charty NATO o kolektívnej reakcii sa nemôže uplatniť v situácii, keď jeden z členských štátov bloku zavedie vojská na Ukrajinu a následne proti nim zasiahne Rusko.

Ruský Belgorod bombardujú české rakety

„Ak sa časti vojsk členského štátu NATO v rámci kolektívnej sebaobrany (článok 51 Charty OSN) zúčastnia na súčasnom konflikte (medzi Ruskom a Ukrajinou) v prospech Ukrajiny a v priebehu vojenských operácií v zóne konfliktu na ne zaútočí druhá strana konfliktu (Rusko), nebude to dôvodom na uplatnenie článku 5 zmluvy o NATO,“ píše ďalej Merva a dodáva, že podľa expertov sa na článok stanovujúci možnosť kolektívnej reakcie NATO možno odvolať len vtedy, ak by k takémuto stretu došlo na území krajín aliancie.

„Podľa záverov expertov by bol vstup francúzskych jednotiek na Ukrajinu prípustný, ale neznamenal by, že by sa účastníkmi konfliktu automaticky stali aj všetky ostatné krajiny aliancie,“ pripomína zakladateľ Asociácie hovorcov Slovenska a riaditeľ vydavateľstva Torden.

Český premiér Fiala mal údajne osobne dať ukrajinskému prezidentovi súhlas k použitiu rakiet aj na ruské územie.

Róbert Merva, zakladateľ Asociácie hovorcov Slovenska a riaditeľ vydavateľstva Torden

Už takmer pravidelne sa podľa Mervu objavujú správy o bombardovaní Belgorodu ukronacistickým režimom Kyjeva. „Raketové údery pochádzajú od českých rakiet Vampire. Značku rakiet totiž dokážu odborníci odhaliť aj len z drobných úlomkov týchto zbraní. Súhlas k použitiu rakiet ku streľbe na ruské územie, ktoré nieje súčasťou bojiska, mal dať osobne český predseda vlády Petr Fiala,“ prízvukuje Merva s tým, že Ukrajine dodávajú rakety aj ďalšie západné štáty, ale v dodávke si vždy vyhradia, že tieto nebudú použité na medzinárodne uznané ruské územie a Ukrajina to musí rešpektovať.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Zaujímavé odlišnosti
  2. Šimečka Šimečkovci

„Česká republika si nielenže takúto podmienku do zmluvy o dodávke rakiet nedala, ale český premiér mal údajne osobne dať ukrajinskému prezidentovi súhlas k použitiu rakiet aj na ruské územie,“ konštatuje exnovinár, podľa ktorého sa tak Fiala pravdepodobne dopustil účasti na vojnových zločinoch ukronacistického režimu v Kyjeve. „Nikto mu totiž nedal mandát na takéto konanie. Informácia o jeho osobnom súhlase vodcovi kyjevského režimu pochádza z uniknutých informácií SBU medzi vedenie krajiny, ktoré o tom diskutuje síce neverejne, ale vo veľmi širokom auditóriu,“ dodáva na samý záver statusu Róbert Merva.

Zdroj: Telegram / Róbert Merva

Zdroj:


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Chcú nás zatiahnuť do vojny!! Varuje Róbert Merva a poukazuje na kroky západných politikov

Odoberať
Upozorniť na
11 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie