eReport.sk
Foto: FB/Polícia SR

Muž, ktorý si mal objednať vraždu podnikateľa v Košiciach, do väzby nepôjde

KOŠICE – Radovan V. obvinený z objednávky úkladnej vraždy podnikateľa Mariána K. z augusta 2013 v Jahodnej do väzby nepôjde a bude stíhaný na slobode. Rozhodol o tom Najvyšší súd (NS) SR v stredu (5. 5.) na svojom neverejnom zasadnutí. Informovala hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová.

„NS SR zrušil uznesenie Špecializovaného trestného súdu, ktorým vzal obvineného Radovana V. do väzby, pretože nezistil, že by u tohto obvineného, ktorému bolo vznesené obvinenie ešte v roku 2013, počas jeho doterajšieho trestného stíhania vznikli konkrétne skutočnosti odôvodňujúce tzv. útekovú a kolúznu väzbu,“ konkretizovala hovorkyňa.

18. apríla ho zobrali do väzby

Pôvodne sudca pre prípravné konanie ŠTS v Pezinku 18. apríla Radovana V. do väzby zobral. Sudca neprijal písomný sľub obvineného a nenahradil väzbu dohľadom probačného a mediačného úradníka. Rozhodnutie nebolo právoplatné, obvinený podal proti nemu sťažnosť. Národná kriminálna agentúra zasahovala 14. apríla spolu s prešovským pohotovostným policajným útvarom v okrese Gelnica. V obci Jaklovce napokon zadržala Radovana V. a obvinila ho z objednávky úkladnej vraždy. Radovan V. sa jej mal dopustiť v štádiu pokusu formou účastníctva ešte v roku 2013, miestom vraždy mal byť kopec Jahodná pri Košiciach.

Za tento skutok už boli odsúdení jeho vykonávatelia. Strelec Róbert Nigut na 25 rokov odňatia slobody a vodič pri pokuse o vraždu Gabriel Hojsák na 15 rokov odňatia slobody. Nigut po podnikateľovi strieľal a zasiahol ho do hrudníka a tváre. Napokon auto s Nigutom a Hojsákom havarovalo.

Hojsáka, vodiča člena východoslovenského gangu okoličányovcov Niguta, odsúdil 14. apríla NS SR za vraždu v štádiu pokusu spolupáchateľstvom. Po odsúdenom Nigutovi sa stále bezúspešne pátra a pred rokmi bol na neho vydaný európsky a medzinárodný zatykač. Rovnako sa pátra aj po bosovi skupiny Róbertovi Okoličánym.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Muž, ktorý si mal objednať vraždu podnikateľa v Košiciach, do väzby nepôjde

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti