eReport.sk
Skúšali to na nás už počas covidu
Maďarský premiér Viktor Orbán. Zdroj: tasr/ap

Orbán: Ukrajina i Únia by mala konečne hovoriť o mieri. A nie hnať do vojny celý kontinent!

Musí zaznieť aj hlas mieru! Európa trpí vojnovou psychózou, kontinent sa zo dňa na deň ženie do vojny, vyhlásil v súvislosti s vojnou na Ukrajine predseda maďarskej vlády Viktor Orbán. Na summite Turkickej rady v Ankare. S odvolaním sa na agentúru MTI o tom informuje spravodajca TASR v Budapešti.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Čo sa stalo predsedovi parlamentu?
  2. Burcuje proti Orbánovi!
  3. Maďarský premiér Viktor Orbán
  4. Všetko kvôli Ukrajine

Musí zaznieť aj hlas mieru!

Podľa Orbána je dôležité, aby v tejto situácii bolo počuť hlas mieru, a je tiež dôležité dať jasne najavo, že globálna väčšina chce mier. Maďarský premiér sa členom rady poďakoval, že „posilňujú hlas mieru.“

Poďakoval sa aj tureckému prezidentovi Recepovi Tayyipovi Erdoganovi, ktorý zohral úspešnú úlohu v sprostredkovaní medzi bojujúcimi stranami. A požiadal ho, aby vo svojom úsilí pokračoval aj v budúcnosti.

Summit

Hlavnou témou summitu Turkickej rady je riešenie situácie po februárovom turecko-sýrskom zemetrasení. Jeho zvolanie inicioval azerbajdžanský prezident Ilham Alijev. Členmi rady sú Azerbajdžan, Kazachstan, Kirgizsko, Turecko a Uzbekistan; Maďarsko má štatút pozorovateľa.

Zbrane berú životy

„Pre Maďarsko je najdôležitejšia záchrana ľudských životov, preto presadzujeme, aby čo najskôr bolo prímerie a aby sa čo najskôr začali mierové rokovania,“ dodal predseda maďarskej vlády.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Orbán: Ukrajina i Únia by mala konečne hovoriť o mieri. A nie hnať do vojny celý kontinent!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie