eReport.sk
Burcuje proti Orbánovi!
Viktor Orbán. Foto: tasr

Burcuje proti Orbánovi! Maďarský expremiér občanom: Nebojte sa bojovať za vašu slobodu!

Burcuje proti Orbánovi! Predseda maďarskej opozičnej strany Demokratická koalícia (DK) a bývalý premiér Ferenc Gyurcsány v stredu v Budapešti vyzval Maďarov, aby mali odvahu bojovať za svoju slobodu. Povedal to v prejave pri príležitosti osláv štátneho sviatku vypuknutia protihabsburskej revolúcie v rokoch 1848 – 1849.

Výzva smerom k občanom

Ak Maďari nebudú mať odvahu bojovať za svoju slobodu, podľa slov predsedu DK „budú zbavení práva a stanú sa hanbou národa“. Premiéra Viktora Orbána nazval Gyurcsány tyranom, s ktorým treba bojovať, a nie s ním vyjednávať.

Burcuje proti Orbánovi

K napätiu medzi Orbánovou vládou a Bruselom expremiér povedal, že terajší kabinet nedokáže splniť podmienky. Podmienky pre vyplatenie eurofondov. Pretože to by znamenalo pád Orbánovho režimu. K financiám Európskej únie sa podľa jeho slov dostane Maďarsko iba vtedy, ak nastúpi vláda premiérky tieňovej vlády. Europoslankyne za DK Kláry Dobrevovej.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. A čo tak sebestačnosť a suverenita?
  2. Boris Kollár (Sme rodina).
  3. A čo tak sebestačnosť a suverenita?
  4. Nemecký minister zdravotníctva Karl Lauterbach

Dobrevová vlani 21. septembra predstavila členov svojho tieňového kabinetu a povedala, že po 12 rokoch neokonzervatívnej Orbánovej vlády potrebuje Maďarsko čestnú ľavicovú vládu, ktorá sa bude starať o občanov.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Burcuje proti Orbánovi! Maďarský expremiér občanom: Nebojte sa bojovať za vašu slobodu!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti