tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Oleg Ťapkin z ruského ministerstva zahraničných vecí.
Oleg Ťapkin z ruského ministerstva zahraničných vecí. Zdroj: rezort ruskej diplomacie

Moskva odpísala Rakúsko! Ruský diplomat: TOTO s poľutovaním musím konštatovať!

Možnosť, že by Rakúsko zastávalo rolu sprostredkovateľa riešenia vojenského konfliktu medzi Moskvou a Kyjevom, vylúčil v rozhovore s ruskou agentúru Ria Novosti zverejnenom vo štvrtok Oleg Ťapkin, šéf oddelenia ruského ministerstva zahraničných vecí, ktoré je zodpovedné za vzťahy okrem iného s Rakúskom. TASR informuje na základe správy agentúry APA.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Na ilustračnej snímke ukrajinský vojak kráča okolo ruského tanku po bojoch počas 55. dňa ruskej invázie na Ukrajinu 19. apríla 2022 v ukrajinskej obci Moščun.
  2. Alexander Van der Bellen, voľby, rakúsky prezident

„S poľutovaním musím konštatovať, že rakúska neutralita je v skutočnosti podkopaná,“ povedal Ťapkin. Poukázal na to, že rakúska vláda podporila všetky „protiruské sankčné opatrenia“ Európskej únie. Predstavitelia Rakúska vrátane prezidenta Alexandra Van der Bellena mali viaceré vyhlásenia proti Rusku a zohrali úlohu pri „zinscenovanej kampani vyhosťovania ruských diplomatov“.

Rusko v apríli oznámilo vyhostenie štyroch rakúskych diplomatov. Išlo o odvetné opatrenie za vyhostenie troch ruských diplomatov z veľvyslanectva vo Viedni a jedného z generálneho konzulátu v Salzburgu

„Akokoľvek sa oficiálni predstavitelia Rakúska snažia presvedčiť samých seba a tiež verejnosť o neotrasiteľnosti neutrality (Rakúska), fakty hovoria o opaku,“ povedal Ťapkin, ktorý bol podľa APA prinajmenšom ešte pred vypuknutím ruskej invázie na Ukrajinu považovaný za nástupcu súčasného ruského veľvyslanca vo Viedni Dmitrija Ľubinského.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Moskva odpísala Rakúsko! Ruský diplomat: TOTO s poľutovaním musím konštatovať!

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku