eReport.sk
Delostrelec z Michaloviec a húfnica Zuzana.
Delostrelec z Michaloviec a húfnica Zuzana. Ilustračné foto: fb/ozbrojenésily

MO: Kampaň na zviditeľnenie služby profesionálnych vojakov nenaplnila očakávania

Minuloročná kampaň na zviditeľnenie služby profesionálnych vojakov nenaplnila očakávania, zhodnotil rezort obrany. Pripúšťa však, že zvyšovanie záujmu je dlhodobý proces a zvýšený počet žiadostí možno očakávať s časovým oneskorením. Do Ozbrojených síl SR vlani prijali 1154 vojakov, služobný pomer ukončilo 1129.

Pre TASR to uviedol komunikačný odbor Ministerstva obrany (MO) SR. Ambíciou bolo zvýšiť stavy v armáde o 1000 miest.

Stav naplnenosti nezodpovedá cieľom

„Naplnenosť v OS SR ovplyvňuje niekoľko faktorov, ako je rotácia personálu (skončenie služobného pomeru profesionálnych vojakov), zmeny v organizačných štruktúrach OS SR, ako aj prijímacie procesy. Porovnaním uvedených faktorov je možné konštatovať, že stav naplnenosti a plán zvýšenia personálu v OS SR nezodpovedá stanoveným cieľom,“ zhodnotilo ministerstvo.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Putin Zelenskyj
  2. Rusko je pripravené viesť rozhovory

Šírenie dobrého mena ozbrojených síl a zvyšovanie záujmu o vstup do OS SR je podľa rezortu dlhodobý proces. Ku kontinuálnemu procesu podpory regrutácie prispievajú napríklad aktivity v rámci prezentácie samotných profesionálnych vojakov na rôznych verejných podujatiach či na školách,“ načrtlo MO SR.

Poukázalo napríklad na dlhodobú spoluprácu so strednými školami a konzervatóriami. Spoznávanie vojenského prostredia a vojenskej práce študentami stredných škôl umožňuje podľa neho ľahšie rozhodovanie sa stredoškolákov pri výbere vojenského povolania po ukončení školy.

V OS SR najviac chýbajú najmä vodiči skupiny C, kuchári, elektrotechnické odbornosti (spojári, elektrošpecialisti systémov), strojnícke odbornosti (mechanici lietadiel) či IT špecialisti.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

MO: Kampaň na zviditeľnenie služby profesionálnych vojakov nenaplnila očakávania

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre