eReport.sk
Rusko je pripravené viesť rozhovory
Ruský prezident Vladimir Putin. Foto: tasr/ap

Putin označil stiahnutie ukrajinskej armády z Avdijivky za útek


Šéf Kremľa Vladimir Putin v utorok označil stiahnutie ukrajinských jednotiek z mesta Avdijivka vo východoukrajinskej Doneckej oblasti za „chaotický útek“. TASR o tom informuje na základe správy agentúry AFP.

,,Ukrajinské ozbrojené sily vydali príkaz na stiahnutie svojich síl, keď už boli v pohybe,“ povedal Putin, pričom svoje tvrdenie neodložil žiadnymi dôkazmi. Rusko v nedeľu oznámilo, že ovládlo ukrajinské mesto Avdijivka, čo je najväčší bojový úspech Rusov od pádu Bachmutu vlani v máji.

Dobytie Avdijivky prišlo takmer dva roky odo dňa, keď Putin nariadil inváziu na Ukrajinu.
Ukrajinský generál Olexandr Tarnavskyj krátko pred stiahnutím ukrajinských vojakov z Avdijivky uviedol, že za „najvyššiu prioritu“ považuje životy ukrajinských vojakov.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Na snímke sprava bývalý prezident Ivan Gašparovič, prezidentka SR Zuzana Čaputová, bývalí prezidenti Rudolf Schuster a Andrej Kiska
  2. Pellegrini garantom suverénneho Slovenska
  3. Predseda ústavného súdu Ivan Fiačan dnes popoludní v Košiciach prijal veľvyslanca Českej republiky na Slovensku Rudolfa Jindráka
  4. Politizácia trestného práva

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v pondelok povedal, že ukrajinské sily naďalej čelia v niektorých častiach rozľahlej frontovej línie ťažkým bojom a fungovanie armády ovplyvňuje aj oneskorenie západnej vojenskej pomoci.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Putin označil stiahnutie ukrajinskej armády z Avdijivky za útek

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne