eReport.sk
Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Juraj Blanár
Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Juraj Blanár, zdroj: fb

Ministerstvo zahraničných vecí: Blanár chce zintenzívniť ochranu slovenských detí v zahraničí


Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Juraj Blanár prijal 16. apríla 2024 v Bratislave komisára pre deti Jozefa Mikloška. S cieľom poskytovať lepšiu ochranu a predchádzať prípadom ohrozujúcim práva detí v zahraničí má rezort diplomacie záujem zintenzívniť spoluprácu v oblasti ochrany detí a mládeže.

Minister Juraj Blanár ocenil iniciatívy a projekty Úradu komisára pre deti a zároveň priblížil, že ochrana práv detí v zahraničí je jednou z najcitlivejších úloh, ktorej sa venuje aj konzulárna služba Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR.

Naplniť záujmy dieťaťa

,,Prostredníctvom siete našich zastupiteľských úradov po celom svete sa naši kolegovia snažia vždy čo najlepšie naplniť záujmy dieťaťa, poskytujú dôležitú súčinnosť všetkým slovenským občanom a taktiež príslušným úradom. Avšak, mnohokrát je problémom práve neznalosť našich krajanov, ktorí si neuvedomujú že svojím rozhodnutím žiť v cudzom štáte na seba preberajú súčasne povinnosti dodržiavať zákony a zvyklosti krajiny, v ktorej sa rozhodli napríklad i založiť si rodinu,“ doplnil J. Blanár s tým, že v mnohých situáciách je následne možnosť poskytnutia efektívnej pomoci zo strany SR sťažená alebo až znemožnená.

Len vlani poskytli zastupiteľské úrady SR súčinnosť v 128 prípadoch týkajúcich sa ochrany detí v zahraničí. Šéf slovenskej diplomacie a komisár pre deti sa zhodli na potrebe intenzívnejšie pracovať v tejto oblasti na zvýšení informovanosti Slovákov žijúcich mimo svojej vlasti.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Forma vzdelávania je dôležitá ako jeho obsah
  2. Miroslav Lajčák
  3. Vy nás čítate a my vám ďakujeme!
  4. Boris Susko - minister spravodlivosti

Efektívne riešenia

,,Prostredníctvom našich ambasád sme pripravení podporiť realizáciu kampane zameranej na zvýšenie informovanosti v oblasti medzinárodnoprávnej ochrany detí. Verím, že nápomocná bude i komunikácia s krajanskými spolkami v zahraničí. Chceme hľadať efektívne riešenia ochrany práv slovenských detí v zahraničí a snažiť sa pomôcť čo najväčšiemu počtu detí, rodín, aby sa vôbec nedostali do týchto mimoriadne náročných situácií,“ zdôraznil minister J. Blanár.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ministerstvo zahraničných vecí: Blanár chce zintenzívniť ochranu slovenských detí v zahraničí

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: