eReport.sk
Na ilustračnej snímke parkovisko v Trenčíne.
Ilustračné foto: tasr

Ministerstvo vnútra: Počet vozidiel vlani dosiahol vyše 3,5 milióna, zaevidovali takmer 113-tisíc nových

V roku 2022 zaevidovali dopravné inšpektoráty 112.990 nových vozidiel, o 2624 viac ako rok predtým. Celkový počet vozidiel dosiahol vyše 3,5 milióna, čo je na území SR takmer trojnásobne viac ako pred 40 rokmi. Medziročne opäť vzrástol aj počet evidovaných vozidiel s ekologickejším druhom pohonu. Vyplýva to zo Správy o stave verejnej správy za rok 2022.

„Najväčší podiel z novoevidovaných vozidiel za rok 2022 tvoria osobné vozidlá (70 percent), nasledujú nákladné vozidlá (desať percent) a nákladné prívesy (deväť percent),“ priblížila správa.

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Najviac áut je na západe

Najviac vozidiel pripadá na jedného obyvateľa okresu na západe Slovenska, najmä v bratislavských okresoch a v okrese Dunajská Streda. Smerom na východ Slovenska evidovaný počet vozidiel na obyvateľa okresu postupne klesá.

Najviac úkonov na dopravných inšpektorátoch súvisiacich s prihlásením, prípadne s prepisom vozidla sa vykonalo v roku 2022 v období blížiacej sa turistickej sezóny, v máji a júni. „Neštandardne vysoký počet úkonov bol evidovaný aj v mesiaci marec, čo môže rovnako ako pri cestovných pasoch súvisieť s uvoľňovaním protipandemických opatrení, ako aj s vypuknutím vojnového konfliktu na Ukrajine,“ načrtla polícia. Rozdiel medzi jednotlivými mesiacmi pri úkonoch na dopravných inšpektorátoch nie je taký výrazný ako v prípade cestovných pasov.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ministerstvo vnútra: Počet vozidiel vlani dosiahol vyše 3,5 milióna, zaevidovali takmer 113-tisíc nových

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie