eReport.sk
Ivan Korčok, fb/i.k.

Ministerstvo školstva varuje pred tým, čo robil aj Korčok: Kampaň na školách zakázaná!


Ministerstvo školstva, výskumu, vývoja a mládeže (MŠVVaM) SR upozorňuje v súvislosti s voľbami do Európskeho parlamentu na to, že politické kampane na školách sú v rozpore so zákonom. Objasňuje, že diskusie o veciach verejných aj o politike sú vítanou súčasťou vzdelávania žiakov, ale musia sa vyhnúť akejkoľvek forme propagácie politických strán alebo kandidátov.

Ministerstvo školstva varuje pred tým, čo robil aj Korčok

Školy zohrávajú kľúčovú úlohu pri budovaní pluralitnej a demokratickej občianskej spoločnosti. Diskusie o politike, ktoré sú politicky neutrálne a bez propagácie konkrétnych strán a kandidátov, sú vítané a môžu prispieť k rozvoju občianskej gramotnosti a kritického myslenia žiakov. Politici sa však musia zdržať kampaňovania, obzvlášť v citlivom období pred voľbami,“ uviedol minister školstva Tomáš Drucker (Hlas-SD).

Počas prezidentskej kampane tento zákon napríklad obchádzal aj Ivan Korčok, ktorý sa aktívne zúčastňoval na diskusiách s prvovoličmi na školách.

Apel rezortu

Ministerstvo považuje za žiaduce, aby sa žiaci stretávali s osobami, ktoré formujú verejné dianie, ale vždy je nutné podľa neho zabezpečiť, aby stretnutia zostali v rovine neutrálnej diskusie. Zároveň pripomína, že aj tretie strany, ako neziskové organizácie alebo iné externé subjekty, musia dodržiavať princíp apolitickosti pri organizovaní prednášok a distribúcii vzdelávacích materiálov na školách. „Aktivity, ktoré majú za cieľ politické ovplyvňovanie žiakov bez zaručenia plurality názorov, sú neprípustné,“ prízvukovalo ministerstvo.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Magda Vášáryová
  2. minister práce Erik Tomáš (Hlas-SD)
  3. Minister životného prostredia T. Taraba, foto: eReport

Rezort školstva sa zároveň zaväzuje pokračovať v ochrane neutrality školského prostredia a podporovať vzdelávacie aktivity, ktoré prispejú k rozvoju kritického myslenia a občianskej zodpovednosti mladých ľudí.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ministerstvo školstva varuje pred tým, čo robil aj Korčok: Kampaň na školách zakázaná!

Odoberať
Upozorniť na
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: