eReport.sk
V piatok 24. novembra 2023 sa ministerka kultúry SR Martina Šimkovičová zúčastnila na zasadnutí Rady EÚ pre kultúru v Bruseli.
Ministerka kultúry, Martina Šimkovičová. Zdroj: FB Ministerstva kultúry

Búrlivé reakcie! Šimkovičová odobrala peniaze boju proti hoaxom. Dala ich na opravu filharmónie.

Ministerka kultúry rozhodla. Peniaze, ktoré boli určené pre organizácie na boj proti dezinformáciám a hoaxom, by sa nestihli minúť v lehote a prepadli by. MK SR sa preto rozhodlo peniaze investovať rýchlo a inak. Reakcie médií a mimovládok sú búrlivé!

Ministerka kultúry rozhodla

Čo tak podráždilo médiá a mimovládny sektor? Ministerka kultúry urobila nečakané rozhodnutie. Rozhodnutie ministerstva zverejnila na stránke Ministerstva kultúry na sociálnych sieťach. Nakrútila video. Peniaze pre boj proti hoaxom a dezinformáciám sa použijú na opravu strechy filharmónie a aj na Univerzitnú knižnicu v Bratislave.  

Reakcia širokej verejnosti je pozitívna. Mnohí sa tešia, že peniaze budú využité efektívnejšie, ako bolo v pláne. Väčší osoh mnohí vidia v oprave kultúrnych inštitúcií ako v organizácii podujatí v boji proti dezinformáciám.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Saková upokojuje Slovákov
  2. Patova situácia

Takýto postoj zaujal napríklad aj známy lekár. Bukovský svoj príspevok na podporu ministerky kultúry nazval: „Vedrá verzus dezinformácie“. Zdieľal článok z denníka N s titulkom: Šimkovičová mala peniaze na boj proti dezinformáciám, dala ich na opravu strechy Slovenskej filharmónie.

K tomu napísal tieto slová: „Toto by asi nemalo vadiť nikomu. Veď to je priama podpora slovenskej kultúre, či nie? Hrnce a vedrá na kvapkajúcu vodu pomedzi filharmonikov škodia kultúre a sebaúcte. Veď s dezinformáciami sa dá vysporiadať aj zadarmo: stačí ak politici, štátne organy, médiá a hlavný hygienik budú hovoriť a písať iba pravdu. A nebudú sa báť iného názoru a kritických otázok. Ľudia si potom ľahko poradia s dezinformáciami aj sami.“

Úplne inak to vidia médiá hlavného prúdu. Titulky sa škandalizujú nad rozhodnutím Ministerstva kultúry. Redaktori sú pobúrení, že ministerka rozhodla inak o využití peňazí. Napríklad Denník N, veľmi rýchlo po zverejnení rozhodnutia ministerstva, zverejnil rozhovory s pôvodnými adresátmi peňazí na projekty. Tí sa rozhorčovali a menovali, aké aktivity už mali pripravené.  


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Búrlivé reakcie! Šimkovičová odobrala peniaze boju proti hoaxom. Dala ich na opravu filharmónie.

Odoberať
Upozorniť na
9 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie