eReport.sk
novozvolený prezident Peter Pellegrini
Peter Pellegrini, budúci nový slovenský prezident. Zdroj: FB / Peter Pellegrini

Šutaj Eštok hovorí o potrebe vyriešiť otázku bývania pre prezidenta, premiéra a šéfa parlamentu. Pellegrini s ním súhlasí


Zvolený prezident Peter Pellegrini bude rešpektovať odporúčania úradu pre ochranu ústavných činiteľov v súvislosti s jeho bývaním počas výkonu prezidentského mandátu. Uviedla jeho hovorkyňa Patrícia Medveď Macíková.

„Zvolený prezident Peter Pellegrini aktívne komunikuje s úradom pre ochranu ústavných činiteľov v súvislosti s jeho bývaním počas výkonu mandátu. Plne bude rešpektovať ich odporúčania,“ uviedla Medveď Macíková. Pellegrini sa úradu ujme 15. júna počas slávnostnej inaugurácie.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Na snímke prezidentka SR Zuzana Čaputová
  2. Richard Raši

Riešenie bývania troch najvyšších ústavných činiteľov

Potrebu riešenia otázky bývania troch najvyšších ústavných činiteľov otvoril v uplynulých dňoch minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD). Plánuje o tom komunikovať s Kanceláriou Národnej rady SR, Kanceláriou prezidenta SR a Úradom vlády SR. Minister považuje za nemysliteľné, aby traja najvyšší ústavní činitelia nemali zabezpečené bývanie spĺňajúce určité bezpečnostné predpisy.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Šutaj Eštok hovorí o potrebe vyriešiť otázku bývania pre prezidenta, premiéra a šéfa parlamentu. Pellegrini s ním súhlasí

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: