eReport.sk
Martin Sklenár. Foto: tasr/ap

Minister obrany prijal veľvyslanca ČR: Poďakoval mu za významnú pomoc pre Slovensko a diskutovali o ďalšej spolupráci

Minister obrany SR Martin Sklenár v pondelok na pôde rezortu obrany prijal mimoriadneho a splnomocneného veľvyslanca Českej republiky na Slovensku, Rudolfa Jindráka, a spolu s ním tiež pridelenca obrany ČR v SR, genmjr. Libora Jíleka. Témou diskusie bola najmä bilaterálna spolupráca v oblasti obrany a bezpečnosti vrátane obranného priemyslu.

,,S Českou republikou máme historicky a prirodzene veľmi dobré vzťahy, obranu a bezpečnosť nevynímajúc. Som rád, že táto spolupráca s MO ČR sa prehlbuje aj v oblasti vyzbrojovania a obranného priemyslu. Potvrdením je napríklad spoločný postup pri obstarávaní pásových obrnených vozidiel CV90, či nadviazaná spolupráca medzi Leteckými opravovňami Trenčín a AERO Vodochody, ako aj s LOM v rámci opráv a produkcie techniky,“ uviedol minister obrany SR Martin Sklenár.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ministerstvo zdravotníctva SR. Foto: eReport
  2. V Komárne od začiatku júna testujú nový systém v záchrannej zdravotnej službe, tzv. rendez-vous (RV).
  3. Pronárodná politika Orbánovi vychádza

Intenzívna bilaterálna spolupráca

Vyjadril tiež presvedčenie, že intenzívna bilaterálna spolupráca má potenciál ďalšieho rozvoja, ktorý bude prínosom pre obe krajiny, ako aj ich priemysel. Šéf slovenského rezortu obrany okrem toho poďakoval veľvyslancovi R. Jindrákovi za významnú pomoc Českej republiky pri budovaní Mnohonárodnej bojovej skupiny NATO na Slovensku, ako aj pôsobenie jej jednotiek a celkovo velenie z pozície rámcovej krajiny. Súčasťou diskusie bol tiež aktuálny vývoj situácie na Ukrajine, doterajšia pomoc, ako aj možnosti budúcej adresnej a trvácnej podpory.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Minister obrany prijal veľvyslanca ČR: Poďakoval mu za významnú pomoc pre Slovensko a diskutovali o ďalšej spolupráci

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie