eReport.sk
Pronárodná politika Orbánovi vychádza
Maďarský premiér Viktor Orbán. Zdroj: fb/vo

Orbán prehlbuje vzťahy s Azerbajdžanom: Nové možnosti v oblasti energetickej bezpečnosti

O prehlbovaní vzájomnej spolupráce Maďarska s Azerbajdžanom najmä v oblasti energetiky v pondelok rokoval predseda maďarskej vlády Viktor Orbán s ministrom hospodárstva Azerbajdžanu Mikayilom Jabbarovom.

Na schôdzke sa zúčastnili aj minister zahraničných vecí a vonkajších ekonomických vzťahov Péter Szijjártó a minister hospodárskeho rozvoja Márton Nagy. Spresnil Orbánov hovorca Bertalan Havasi. Z hľadiska energetickej bezpečnosti Maďarska bolo dôležitým momentom, že azerbajdžanská energetická spoločnosť na základe dávnejších dohôd v júli začala uskladňovať zemný plyn v maďarských zásobníkoch, uviedol Orbán.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ministerstvo zdravotníctva SR. Foto: eReport
  2. V Komárne od začiatku júna testujú nový systém v záchrannej zdravotnej službe, tzv. rendez-vous (RV).

V súvislosti s rekonštrukciou

Podľa účastníkov rokovania v Azerbajdžane úspešne expanduje niekoľko maďarských firiem a pripravované sú aj ďalšie maďarské investície. V súvislosti s rekonštrukciou Karabachu azerbajdžanská strana uviedla, že už vyčlenila obec, ktorej obnovenie bude zverené maďarským firmám. Orbán pripomenul, že Maďarsko poskytuje každoročne 200 štipendijných miest pre azerbajdžanských študentov na maďarských univerzitách

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Orbán prehlbuje vzťahy s Azerbajdžanom: Nové možnosti v oblasti energetickej bezpečnosti

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie