eReport.sk
V Komárne od začiatku júna testujú nový systém v záchrannej zdravotnej službe, tzv. rendez-vous (RV).
Sanitka, foto: FB

Praha opakovane vyjadrila podporu ukrajinskej strane: Momentálne ide o sanitky!

Praha venuje Českému červenému krížu štyri sanitky, ktoré budú poskytovať zdravotnícku pomoc na území Ukrajiny. Ide o vozidlá špecializované na lekársku starostlivosť v teréne. Podľa riaditeľa Zdravotníckej záchrannej služby hlavného mesta Prahy Petra Koloucha budú dobre slúžiť aj pri zhoršenej dopravnej dostupnosti.

Poskytnutie materiálno-technickej pomoci v súvislosti s ozbrojeným konfliktom na Ukrajine formou daru schválila na pondelkovom zasadnutí Rada hlavného mesta. Pražská zdravotnícka záchranná služba pôvodne ponúkla zdravotníkom na Ukrajine dvanásť starších sanitiek. Ukrajina podľa Českého červeného kríža prejavila záujem o štyri z nich.

Vozový park

,,Naši záchranári obnovujú svoj vozový park, a tak som rada, že vyradené sanitky ešte poslúžia dobrej veci. Praha opakovane vyjadrila podporu ukrajinskej strane proti ruskej agresii,“ uviedla námestníčka pražského primátora pre oblasť zdravotníctva Alexandra Udženija.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Hovorili spolu aj o Ukrajine
  2. Ministerstvo zdravotníctva SR. Foto: eReport

Veľký kus práce

,,Vyradené sanitky odviedli Prahe veľký kus práce a sme presvedčení, že pomôžu pri poskytovaní starostlivosti pacientom aj na Ukrajine. Tieto vozy lekárov dopravia na miesto rýchlo aj pri zhoršenej dostupnosti vzhľadom na to, že majú náhon na všetky štyri kolesá,“ dodal riaditeľ pražskej zdravotníckej záchrannej služby Kolouch. Ide o vozidlá Mercedes Benz ML 280 CDI 4matic určené pre lekársku starostlivosť v teréne.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Praha opakovane vyjadrila podporu ukrajinskej strane: Momentálne ide o sanitky!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie